Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
šašo

Šašo alebo kúzelník na detskú oslavu?

Ak chystáte svojim deťom narodeninovú oslavu, určite uvažujete, čím by ste oslavu mohli oživiť. Veľmi často sa otecko alebo strýko prezlečú za šaša alebo kúzelníka a snažia sa pobaviť deti nejakou malou scénkou, ktorá deti poteší, rozosmeje a prekvapí. Niekedy to však môže dopadnúť zle, trápne alebo nudne.

Tu vám opíšem niekoľko tipov, ako byť top šašo

Príprava je veľmi dôležitá. Ak nie ste rodený improvizátor, dobre sa pripravte – vaše rekvizity, váš plán, vtipy, triky, atď. Medzi vaše rekvizity by mali patriť len veci, s ktorými viete naozaj dobre pracovať – šaškovať. Šašovia najčastejšie používajú loptičky na žonglovanie, podlhovasté balóniky na výrobu rôznych zvieratiek a iných tvarov, karty… veľa padajú, potkýnajú sa, robia rôzne „chyby“ a hovoria „nezmysly“. Začať môžete s týmito a ak pri nácviku zistíte, že je vo vás rodený šašo, môžete byť kreatívnejší. Veľmi častými sprievodnými doplnkami, ktoré šašovia používajú, sú aj hudobné nástroje. Naučte sa zopár jednoduchých detských pesničiek na harmonike alebo husliach či bubnoch. Deti hudbu zbožňujú.

Čo na seba?

Nezabudnite na kostým – nejaké farebné veselé oblečenie. Deti najviac zaujmú rôzne nezmyselné tvary a kombinácie. Kostým si môžete zakúpiť, vypožičať alebo dať ušiť. Ak nechcete veľa míňať, môžete napríklad „skrášliť“ staré pyžamo, na ktoré našijete zopár farebných gombíkov, záplat, vreciek a patentov. Pridáte k tomu nezmyselne farebnú kravatu alebo motýlika, bodkované ponožky. Na hlavu si môžete nasadiť parochňu alebo starý deravý klobúk. Tenisky s farebnými šnúrkami alebo veľkou mašľou spravia tiež svoje.

Šaso

Šašo Maroš na detskej akcií MDD

Ďalej si pomaľujte tvár. Návody na to, ako nosí šašo svoj make-up nájdete na internete veľmi ľahko – kontrast bielej s čiernou a červenou je však základ. Farby na tvár nájdete v každom párty obchode.

Ja šašo, ty šašo, my šašovia

Keď už máte toto všetko, ale zrazu sa cítite nesvoj v tejto novej úlohe, prečo nepožiadať napríklad švagra, brata či otca, aby sa k vám pridal? Šašo nemusí vystupovať sám. Vo dvojici to zvládnete lepšie a niekedy vzniknú aj nepripravené, spontánne a vtipné situácie, ktoré rozveselia nie len deti, ale aj dospelých. Alebo si stále môžete prenajať profesionálneho šaša, ktorý vám všetky vaše prípravy na oslavu uľahčí.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Leave a Reply