Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Aj keď sa to môže zdať divné a skôr patriace do amerického filmu, paralyzér si nachádza svoje pevné miesto v kabelkách žien a vreckách mužov už aj v našich končinách. Dôvod je jednoznačný. Stačí si všimnúť narastajúce množstvo násilia a kriminality, ktoré sa vyskytujú hlavne v mestách.

Ako tomu dokáže paralyzér zabrániť? Odpoveď je jednoduchá, nijako. Paralyzér poskytuje iba ochranu obeti pred útočníkom a jeho správnym použitím dokáže dostatočne ochromiť útočníka, aby mala obeť dostatok času na útek.

Ako paralyzér funguje?

Pri funkcii paralyzéru hovoríme o vyslaní silného elektrického výboja do tela útočníka už pri jemnom dotyku. Tento elektrický výboj nespôsobuje žiadne trvalé následky, či už fyzického alebo psychického charakteru.

Ak si myslíte, že paralyzér je vhodný iba na ochranu pred  osobami, a na ochranu života a majetku pred ľuďmi, nie je to celkom pravda. Paralyzér môžete využiť aj ako ochranný prostriedok na ochranu pred divokou zverou. Vďaka zvukovému efektu a svetelnému efektu, ktorý paralyzér vydáva pri elektrickom výboji, často k samotnému použitiu ani nepríde. Na útočníka má zväčša dostatočný výstražný účinok.

Ako si paralyzér zaobstarať?

paralyzérParalyzér si môžete zaobstarať na viacerých miestach. Či už v kamenných predajniach a army shopoch alebo aj v internetových predajniach. Podľa platnej legislatívy môže paralyzér vlastniť každá osoba, ktorá je staršia ako 18 rokov. Jeho využívanie upravuje zákon o nutnej obrane a krajnej núdze. Presné znenie odporúčam prečítať v aktuálnej legislatíve.

Najjednoduchšou formou je vybrať si paralyzér prostredníctvom internetového predajcu, prípadne army shopu. Tento spôsob je obľúbený a často využívaný. Potrebné je však overiť si históriu predajcu a jeho dôveryhodnosť. Na toto sú najlepšie diskusie na internetových stránkach, ale aj referencie priamo pod produktom. Tu sa človek dočíta často viac ako priamo na propagačných stránkach výrobcov.

Pokiaľ si neviete správny paralyzér vybrať nechajte si poradiť priamo od predajcu. Či už sa opýtate priamo v kamennej predajni, alebo napíšete predajcovi mail. Kvalifikovaný predajca vám určite rád a fundovane poradí.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply