Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

plustelka

Plustelka – rýchle a jednoduché riešenie sledovania TV programov

Na to, aby sme vám mohli objasniť, ako funguje Plustelka, musíme si najprv povedať niečo o pojme Voľná telka. Voľná telka začala fungovať v čase, keď bolo potrebné prejsť z prijímania analógového TV signálu na digitálny TV signál. Na trhu sa objavila ako alternatíva pre sledovanie TV bez poplatkov, iba s pomocou DVB-T tunera alebo set-top-boxu a antény. Dnes ponúka 12 najobľúbenejších TV programov úplne zadarmo a bez viazanosti.

Plustelka – extra dávka zábavy

V prípade, že by ste si chceli túto ponuku rozšíriť o niekoľko ďalších extra programov, na rad prichádza Plustelka. Tá vám za minimálny poplatok poskytne maximum zábavy – až 24 ďalších TV staníc. Tieto stanice sú predovšetkým dokumentárne, športové a filmové, ale medzi extra extra TV programami nájdete aj hudobné či detské. Momentálne sú v ponuke iba za 5,99€ mesačne. Plustelka, rovnako ako aj Voľná telka, je poskytovaná bez akejkoľvek viazanosti, takže ju môžete kedykoľvek vypnúť a znova zapnúť.

Ako si naladiť Plustelku?

plustelka

Plustelka – 12+24 programov za minimálny poplatok a bez viazanosti

Na to, aby ste na svojom televízore mohli pozerať programy, ktoré ponúka Plustelka, musíte mať najprv naladenú Voľnú telku. Na to budete potrebovať spomínaný DVB-T tuner / sep-top-box alebo televízor so zabudovaným DVB-T prijímačom. Ak ho ešte náhodou nemáte zakúpený, dostanete ho v ponuke ktoréhokoľvek obchodu s elektronikou, ale aj v niektorých väčších supermarketoch.

Následne je potrebné externý prijímač napojiť k televízoru, takisto ako aj anténu (možné je zapojiť anténu aj do DVB-T prijímača, pokiaľ televízor nemá samostatný anténový vstup). Anténa bývala väčšinou pri príjme analógového TV signálu nastavená na horizontálny príjem, teraz ju však treba nastaviť na vertikálnu polarizáciu. Potom už len stačí spustiť automatické vyhľadávanie programov a Voľnú telku máte nastavenú. Teraz prichádza na rad Plustelka.

Aby vám Plustelka fungovala, okrem DVB-T prijímaču a antény budete potrebovať už aj ďalšie zariadenie na jej príjem (Modul SMIT / Modul Strong / Zircon T73000HD). Ak si toto zariadenie zaobstaráte, stačí už len poslať SMS v tvare, ktorý je uvedený na oficiálnej stránke plustelka.sk a môžete si vychutnať sledovanie svojich obľúbených programov.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Tagged:

Leave a Reply