Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
kupelne

Kúpelne oživíte dekoratívnymi doplnkami a drobnostami

Každý z nás by určite mal rád zariadenú kúpeľňu nielen prakticky a pohodlne ale aj krásne a dizajnovo. Preto sa po zariadení kúpeľne skrinkami, vaňou, umývadlom a sprchovým kútom zameriavame na kúpeľňové doplnky. Aj tu však musíme pamätať na to, že by to nemali byť len dizajnové kúsky ale ich funkčnosť by mala kráse predchádzať. Pred kúpov takýchto doplnkov si treba preto pár vecí premyslieť.

Rozpočet na kúpeľňové doplnky

Poznať svoj rozpočet je dobré pri kúpe čohokoľvek, obzvlášť to platí však pri kúpe vecí, ktoré samostatne nie sú tak finančne náročné. Pokiaľ sa budete s košíkom prechádzať pomedzi regály a ukladať do neho drobnosti, na konci vás môže čakať nemilé prekvapenie a to, že za kúpeľňové doplnky utratíte oveľa viac ako ste plánovali.

Priestor

Samozrejme, že množstvo a veľkosť doplnkov závisí od veľkosti kúpeľne. Dobre si dopredu zvážte, či si do menšej kúpeľne zakúpite napríklad jeden väčší priestranný vešiak na uteráky, alebo ich tam umiestnite viac menších. V tomto prípade platí, že menej je viac a tak neprepchajte svoju kúpeľňu množstvom poličiek, vešiačikov a košíčkov, pretože sa váš malý priestor ešte zmenší.

Kvalita

kupelne

Pri nízkej cene klesá kvalita, nepodceňujte ju zbytočne

V tomto prípade opäť raz neplatí, že s rastúcou cenou rastie kvalita. Pozerajte na materiál, z ktorého sú kúpeľňové doplnky vyrobené. Všetky doplnky by mali dobre znášať vlhkosť. Takže ak stavíte na antikor pri závesných prvkoch a po kvalitnom plaste pri ostatných doplnkoch, urobíte dobre. Mali by ste sa vyvarovať prúteným doplnkom, pokiaľ si nie ste istí, že majú tú správnu povrchovú úpravu.

Štýl

Kúpeľňové doplnky môžete zvoliť v ľubovoľnom štýle. Môžu buď vhodne dopĺňať štýl nábytku alebo naopak, byť mu kontrastom. Pokiaľ máte kúpeľňu ladenú do neutrálnych krémových farieb, nebojte sa oživiť ju výraznými farbami. Takéto farebné a nápadité kúpeľňové doplnky vám rozjasnia deň vždy keď ich použijete. Ak máte naopak farebnú podlahu alebo steny, zvoľte biele ale nebojte sa zvoliť aj čiernu, ktorá dodá vašej kúpeľni nádych luxusu.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply