Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
lodičky

Lodičky – ženská závislosť

Lodičky na vysokom a úzkom podpätku vyzerajú najlepšie na ženách štíhlej postavy a s oblečením, ktoré ich postavu zvýrazňuje. Pokiaľ nie ste úplne ideálnej postavy mali by ste staviť skôr na lodičky na širšom opätku alebo na platformy. Vtedy bude vaša postava pôsobiť proporčnejšie a vyváženejšie.

Vyberte si farbu a štýl, aké sa vám páčia. Základná čierna vystihuje klasický vzhľad pre lodičky avšak fantázii sa medze nekladú. Existuje mnoho štýlov lodičiek, od topánok so špicatou špičkou, cez rôzne prevedenia otvorených špičiek, až po lodičky na platforme a lodičky s klinovým podpätkom. Pamätajte na to, že čím viac otvorená špička, tým menej stability bude topánka poskytovať. Pokiaľ zvolíte zakončenie topánky len s ramienkami, zvoľte skôr nižší podpätok.

Ako skúšať lodičky?

Kedže lodičky majú zväčša viac ako 5 centimetrový podpätok, uistite sa, že sa vám v nich dobre chodí. Pokiaľ v obchode nájdete svoj vysnívaný pár, dajte si načas pri ich skúšaní. Pokiaľ sa v nich postavíte a lodičky vám nebudú sedieť, hneď to zistíte.

lodičky

Stavte na kvalitu

Druhým testom je krátka prechádzka po predajni. Ak je všetko v poriadku a vy ste si topánky kúpili, nezanedbajte domácu prípravu pred tým ako lodičky vezmete von. Aby si vaše nohy na topánky zvykli, stačí ich nosiť 15-30 minút dva alebo tri dni. Sledujte sa v zrkadle. Sledujte, či pri našľapovaní na pätu podpätok nebočí ani do jednej strany. Ak vidíte mierne odchýlky je potrebné, aby ste viac trénovali alebo zvážili ich celkové nosenie. Inak vám hrozí podvrtnutie členku v horšom prípade podkĺznutie a pád. Lodičky vás nútia robiť menšie kroky, tak sa nesnažte nasadiť tempo chôdze ako v teniskách.

Kvalitné topánky

Lodičky sú krásnym doplnkom outfitu avšak ich časté nosenie neprospieva kolenám, chrbtu ani celkovej stavbe tela. Preto ak lodičky využívate ako dennú pracovnú obuv, investuje skôr do kvalitných topánok, ktoré poskytujú určitú stabilitu a dlhšie vydržia.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Leave a Reply