Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Pri výbere matraca nesmieme zabudnúť na niekoľko faktorov, ktoré našu správnu voľbu ovplyvňujú. Ide tu predovšetkým o dva faktory, ovplyvňujúce jeho kvalitu a zdravie každodenné spanie na ňom. Je to hlavne tvrdosť matraca a charakter a vlastnosti materiálov, z ktorých je vyrobený.

matrace

Viete, ako si vybrať kvalitný matrac?

Tvrdosť pružinového matraca

Tvrdosť patrí zaiste medzi najdôležitejšie aspekty pri nákupe nového pružinového matraca do postele. Pri voľbe tvrdosti máme tendencie vyberať matrac podľa tuhosti matraca, na ktorú sme zvyknutí. Avšak správnu voľbu tvrdosti ovplyvňuje v najvyššej miere váha človeka. Platí, že ľudia s vyššou váhou by si mali vyberať tvrdšie matrace, naopak ľudia s nižšou váhou si môžu vyberať z matracov mäkších. Tvrdosť matraca sa tiež odvíja od spôsobu spania. Ak spime po väčšiu časť noci na boku, mali by sme zvoliť mäkší matrac, ak na chrbte alebo na bruchu, potom bude pre nás vhodnejší matrac tvrdší.

matrace

Najdôležitejší je kvalitný spánok

Stupnica pocitovej tvrdosti aj pružinových matracov

Mnohí výrobcovia aj predajcovia uvádzajú pre ľahšiu orientáciu nás spotrebiteľov výber tuhosti matracov v 5-tich stupňov tvrdosti. Od mäkkých (1) až po extra tvrdé (5). Tvrdosť 1 predstavuje extrémne mäkké matrace vhodné najmä pre osoby s nižšou hmotnosťou a pre prechodné spanie. Matrace s označením 2 sú vysoko elastické, ideálne sa prispôsobujú tvaru tela a udržujú chrbticu v rovine. Užíva ich široká škála zákazníkov, najčastejšie ženy, ale aj muži rôzneho veku. Ľudia so strednou a vyššou váhovou kategóriou by mali spávať a oddychovať na tých najtvrdších typoch matracov. Veľmi zaujímavý variant dvojitej tvrdosti. Kedy matrace majú z každej strany odlišnú tvrdosť. Zákazník si potom zvolí tú tvrdosť, ktorá mu momentálne vyhovuje. Takýto matrac je ideálny pre manželský pár.

matrace

Matrace pre maximálny domáci komfort

Klasické alebo taštičkové pružinové matrace

Pružinové matrace obsahujú kvalitné pružiny typu Bonell, ktoré sú v matraci spojené navzájom medzi sebou prídavnými perkami, tak aby sa nemohli uvoľňovať. Taštičkové matrace obsahujú malé pružiny umiestnené do samostatných “taštičiek”. Veľké množstvo týchto pružiniek zaisťuje optimálne rozloženie hmotnosti počas spánku. Viac o matracoch nájdete i TU.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Leave a Reply