Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
dovolenka

Láka vás dovolenka v Dubaji? Zistite, ako cestovať lacnejšie!

Láka vás dovolenka v Dubaji? Nechali ste sa očariť luxusom, ktorým toto mesto priam až dýcha, niekoľkými „NAJ“, ktoré ukrýva a svetoznámymi atrakciami, ktoré svojim návštevníkom ponúka? Ak sa budete držať niekoľkých krokov spomenutých v článku nižšie, nemusíte už cestovať iba prstom po mape či minúť celé svoje úspory iba na splnenie svojho sna. Aj napriek tomu, že dovolenka v Dubaji patrí medzi tie najluxusnejšie, dá sa na nej celkom zaujímavo ušetriť, ak viete ako na to…

Správny dátum je dôležitý

V prvom rade si svoj výlet neplánujte počas hlavnej dovolenkovej sezóny. V období medzi májom a októbrom je dovolenka drahá kdekoľvek, nie to ešte v takom meste, akým je práve Dubaj. Vyberte si teda radšej dovolenkový termín mimo sezóny, kedy ceny ubytovania i leteniek pokojne klesnú až o polovicu. Odporúčam poobzerať sa najmä ku koncu septembra po last minute akciách cestovných kancelárií – môže sa pokojne stať, že v rámci vášho finančného rozpočtu zoženiete aj ubytovanie v najvychytanejších dubajských hoteloch.

Nepotrpte si na luxus

Keď už hovorím o vychytených dubajských hoteloch, nezabúdajte na to, že najväčšiu sumu môžete ušetriť priamo na ubytovaní. Stačí, ak sa uskromníte s dvoj- až trojhviezdičkovými hotelmi, ktoré sa budú nachádzať o niečo ďalej od pláže a rozdiel v cenách môže byť neuveriteľný.

Leťte za lacnejšie

Ušetriť sa však dá nie len na ubytovaní, ale aj na cene leteniek, vďaka čomu môže byť vaša dovolenka v Dubaji tiež výrazne lacnejšia. Vyžaduje si to však trošku viac času a trpezlivosti pri sledovaní portálov leteckých spoločností a striehnutí na najlepšiu cenu leteniek. Tie získate najmä v prípadoch, keď sa let koná s viacerými prestupmi než zvyčajne. Tu už záleží na vás, čomu dáte prednosť – či vyššiemu komfortu alebo nižšej cene.

dovolenka

Očarujúca dovolenka v Dubaji

Dovolenka v Dubaji a strava

Počas samotnej dovolenky v Dubaji si dávajte pozor najmä na cenu služieb. Často sa totižto stáva, že tá istá káva stojí na jednej ulici 50€ a na vedľajšej 10€, pretože hranica medzi bohatou a obyčajnou časťou mesta je tu veľmi tenká. Najlepšie urobíte, ak sa o možnostiach lacnejšieho stravovania informujete ešte pred odletom na rôznych fórach, prípadne sa priamo na mieste spýtate domácich. Ak vyriešite svoje stravovanie nákupom potravín z menších obchodíkov a dubajských trhovísk, vaša dovolenka sa môže stať oveľa lacnejšou.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Leave a Reply