Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Určite každý pozná čaro svojej vlastnej postele a jej vplyv na naše fyzické ale aj psychické zdravie. Nesústredenosť, únava, podráždenosť, občas sprevádzané bolesťami hlavy sú jasné signály, že váš spánok nie je kvalitný. Príčin môže byť mnoho, no najčastejšou je zlý vyber matracu alebo celkovo postele. Okrem zlého psychického stavu sa nekvalitné postele odrazia aj na vašom fyzickom zdraví, najmä na životnosti vašej chrbtice. Týmto všetkým komplikáciám môžete predísť správnym výberom manželskej postele do vašej spálne.

Manželské postele

Manželské postele a ich rozmery – Drevona.sk

Správne rozmery pre manželské postele

Na prvý pohľad nepodstatné, no rozmery sú jedným z dôležitých kritérií pri výbere ideálnej manželskej postele. Pri výbere musíte myslieť aj na rozmery vašej spálne, aby vám posteľ nezabrala 90% priestoru. Takže ak vaša spálňa nepatrí k tým priestranným, tak si ešte pred výberom stanovte aké rozmery postele by vám vyhovovali. Manželské postele sa síce obvykle dodávajú v niekoľkých štandardných rozmeroch, no dajú sa zhotoviť aj postele atypických rozmerov, presne vyhovujúce vašim potrebám. Rozmery by však mali byť vždy dostačujúce pre pohodlný spánok oboch partnerov. Pri vyšších osobách je veľmi dôležitá aj dĺžka lôžka.

Matrace

Špeciálne matrace 90x200cm – Drevona.sk

Matrace

Samozrejme najdôležitejšou zložkou postele je matrac. Nesprávne matrace sú totiž častou príčinou bolestí chrbtice a nepokojného spánku, preto šetriť práve na nich skutočne nie je rozumné. Na výber máte v dnešnej dobe množstvo druhov a typov kvalitných matracov v rôznych cenových reláciách. Matrac by mal zohľadňovať vašu hmotnosť a je dobré, ak má snímateľný a ľahko udržiavateľný poťah.  Častou otázkou je, či je lepšou voľbou jeden spojený alebo dva osobitné matrace. Zo zdravotného hľadiska je určite lepšia voľba dvoch matracov, individuálne prispôsobených pre oboch partnerov. No z praktického hľadiska je určite lepší spojený, takúto voľbu podporuje napríklad aj Feng Shui, podľa ktorého by partneri nemali byť rozdelení žiadnou medzerou. Pre zdravý spánok je tiež dobré, ak je matrac odvetrávaný nielen zvrchu ale i zospodu. Preto sa javia ako dobré voľby postele na nožičkách. Ak však potrebujete využiť každý centimeter, zrejme oceníte posteľ s dostatočným úložným priestorom.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply