Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Kravaty

Pánske kravaty – viete ako ich správne zladiť?

Dokážete si vybrať správnu kravatu z veľkého množstva farieb a vzorov, ktoré sú dnes v predajniach a e-shopoch dostupné? Alebo musíte priznať, že máte stále tak trochu problém vybrať si tú správnu dĺžku, šírku, farbu aj vzor kravaty ku konkrétnemu oblečeniu alebo na špeciálnu príležitosť? Pánska elegancia v štýle kvalitného obleku a košele si k takémuto veľmi spoločenskému outfitu neodmysliteľne vyžaduje aj módny doplnok v podobe pánskej kravaty. A práve výber slušivej a elegantnej kravaty môže mnohým pánom spôsobovať určité starosti. Ako teda nakupovať viazanky, ktoré budú naozaj dokonalé a nestanú sa len ďalším nevyužitým kúskom vášho šatníka?

Aká by mala byť dĺžka a šírka pánskej kravaty?

Kravaty pre pánov

Doplnky do šatníka každého moderného muža

Pri výbere ideálnej dĺžky a šírky viazanky treba predovšetkým prihliadať na typ postavy muža, pretože kravaty musia každého muža dokonale dopĺňať a byť priamoúmerné jeho konfekčnej veľkosti. Dĺžka uviazanej kravaty by mala vždy končiť nad sponou pánskeho opasku tak, aby bol užší koniec úplne zakrytý, z čoho samozrejme vyplýva, že vyšší štíhlejší muži si môžu dovoliť aj dlhšie kravaty.

Pre nižších mužov s pevnejším typom postavy sú ideálne kravaty štandardnej dĺžky aj šírky. Veľmi moderne však vyzerajú aj kravaty so šírkou 7 až 9 cm, ktoré opticky predlžujú a zoštíhľujú postavu.

Dokonalé zladenie kravaty a ostatného oblečenia

Kravata k dennému outfitu

Na detailoch záleží

Pri ladení oblečenia a topánok vychádzame vždy z najväčšieho kúsku, ktorým je v prípade elegantného outfitu kde sa vyžaduje kravata, zväčša pánsky oblek. Pri jednoduchom jednofarebnom obleku si môžete dovoliť pestrejšiu farbu viazanky aj so zaujímavým (napr. prúžkovaným) vzorom a ak je oblek naopak výraznejší alebo prúžkovaný či károvaný, voľte jednoduchšiu košeľu aj kravatu.

Výber a zladenie kravaty aj obleku však závisí aj od konkrétnej udalosti. Napr. pre pracovné prostredie, manažérske posty a obchodné rokovania sa hodí aj kombinácia bielej košele a červenej kravaty. Pri smutných udalostiach ako je pohreb na pestré farby zabudnite, vhodná je tmavošedá alebo čierna kravata, prípadne jemné prúžky tmavej farby. Pri svadbách sú možnosti takmer neobmedzené.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Tagged:

Leave a Reply