Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Organizovanie školy v prírode pre pedagógov určite nie je jednoduchou záležitosťou. Pri množstve rôznych povinností, od vybavenia ubytovania, dopravy, cez vymýšľanie programu, ktorý by deti zabavil, sa častokrát stáva, že pedagógovia zabudnú na jednu dôležitú vec, akou je počasie. Samozrejme, nie vždy sa dá termín školy v prírode vybrať tak, aby v tom čase nebol na nebi ani obláčik a častokrát nás počasie aj napriek priaznivej predpovedi môže prekvapiť… Dôležité však je, aby mali učitelia pripravený program aj v takejto situácii a preto ponúkame tip na jednu skvelú hru, ktorá zabaví deti aj vo vnútri.

Zázračná krabička – hra, ktorá zabaví deti počas školy v prírode

1.      Do tvorenia hry zapojte aj deti!

Prvým tipom na zábavnú hru pre deti je krabica plná úloh, hier a prekvapení. Hra spočíva v tom, že najprv spolu s deťmi vytvoríte farebnú krabicu. Môže to byť napr. polepená a pokreslená krabica od topánok či nejaká väčšia kartónová krabica.

školy v prírode

Nechajte deti, nech vám pomôžu s výrobou zázračnej krabičky

2.      Typy úloh, ktoré môžu deti plniť

Potom tiež spolu s deťmi môžete vymyslieť množstvo jednoduchých úloh, ktoré napíšete na malé papieriky. Tieto úlohy môžu byť zábavné (napr. povedz svoje meno pospiatky, vystrúhaj grimasu či vymeň si ponožku so svojim kamarátom), náučné (keďže ide o školy v prírode môže ísť napr. o rozoznávanie listov stromov alebo deťom môžete dávať jednoduché otázky primerané ich veku) či pohybové (napr. odplaz sa na druhý koniec miestnosti, urob 10 drepov a pod.).

školy v prírode

…a následne pre ne pripravte jednoduché úlohy

3.      Cieľ hry a jej obmeny

Následne na papieriky pripevnite farebné stužky a uložte ich do krabice tak, aby papieriky boli vo vnútri a konce stužiek trčali von. Potom už len stačí, aby deti po jednom chodili ku krabici, vytiahli si svoju úlohu a snažili sa ju splniť (môžete napr. hrať na body, teda počítať, ktorému dieťaťu sa koľko úloh podarilo splniť). Hru je tiež možné pozmeniť tak, že znenie úlohy bude poznať iba ten, ktorý si ju vytiahne a ostatné deti budú musieť po tom čo ju splní hádať, ako znelo jeho zadanie.

Táto hra je skvelá pre školy v prírode najmä počas dlhých chvíľ, kým je vonku škaredé počasie. Nezabúdajte však, že s rôznymi obmenami ju pokojne môžete s deťmi vyskúšať aj za dobrého počasia vonku. Všetko je len na vašej fantázii!

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply