Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

dovolenka Chorvátsko

Dovolenka Chorvátsko môže byť aj netradičná – napríklad na jachte

Letná dovolenka Chorvátsko je medzi Slovákmi stále veľmi obľúbená a vyzerá to tak, že jej popularitu nemôžu ohroziť ani iné momentálne zaujímavé dovolenkové destinácie, ako napr. Turecko alebo Tunisko. Každopádne, mnoho Slovákov sa sem vyberá každoročne a nech je Chorvátsko akokoľvek čarovné, po čase začnete hľadať aj iné alternatívy, ako svoju dovolenku stráviť. Ak však nechcete cestovať do inej krajiny, máme pre vás tip, ako si dovolenku v Chorvátsku môžete tento rok ozvláštniť.

V ponuke cestovných kancelárií sa totižto objavila veľmi lákavá novinka: dovolenka Chorvátsko na jachte. Ako takáto dovolenka vyzerá, čím je lákavá a koľko vás vyjde? To už si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch…

Výber dovolenky

Prvým krokom k tomu, aby bola vaša tohtoročná dovolenka Chorvátsko naozaj jedinečná, je výber vášho zájazdu. V prvom rade si musíte nájsť cestovnú kanceláriu, ktorá takúto plavbu po Jadranskom mori ponúka. Následne si treba dobre zvážiť termín plavby, v niektorých prípadoch aj typ plavidla (na výber môžete mať už spomínanú súkromnú jachtu, nejaké väčšie plavidlo pre rodinnú dovolenku, výletnú loď pre zájazdy s väčším počtom ľudí alebo pre dobrodruhov plachetnice či motorové člny). Potom prichádza na rad vybrať si miesto, z ktorého chcete vyplávať. Niektoré CK ponúkajú možnosť, že vás do Chorvátska privezú, pri iných si zasa budete musieť dopravu zabezpečiť sami.

dovolenka Chorvtásko

Prezrite si celé chorvátske pobrežie vďaka dovolenka Chorvátsko na jachte

Dovolenka Chorvátsko na mieru

Dovolenka Chorvátsko na jachte (teda v prípade, že sa nejedná o organizovaný zájazd) vám ponúka aj možnosť vybrať si trasu vašej plavby. Takýmto spôsobom teda môžete pokojne prejsť aj celé chorvátske pobrežie, záleží len od toho, koľko času máte pre svoju dovolenku vyhradeného. Taktiež si môžete vybrať špecializovanú trasu, ktorá vás poteší najmä vtedy, ak ste fanúšikom niektorého zo športov ako rafting či turistika alebo vás zaujímajú pamiatky či túžite venovať sa svojmu hobby (rybárčeniu) na otvorenom mori.

Cena? Naozaj zaujímavá!

Čo je však najzaujímavejšie – ak si zrátate koľko vás stoji klasická priemerná dovolenka Chorvátsko a koľko vás vyjde dovolenka Chorvátsko na jachte, rozdiel v cene je naozaj malý, dokonca sme objavili aj ponuky, v ktorých bola cena takejto netradičnej dovolenky NIŽŠIA. Ak vás teda tento rok láka zažiť Chorvátsko netradične, odporúčame vám popozerať sa aj po takýchto ponukách cestovných kancelárií.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply