Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

ako uviazať kravatu

Ako správne/moderne/štýlovo uviazať kravatu?

Často sa zamýšľame nad tým, akým spôsobom si uviazať šál, šatku a u pánov predovšetkým ako uviazať kravatu či pánsky motýlik? Aj keď sú kravaty neoddeliteľnou súčasťou pánskeho odievania, nie všetkým mužov sa javí viazanie kravaty ako jednoduchá a bezproblémová záležitosť.

Ešte skôr ako však získate potrebnú prax vo viazaní kravaty a naučíte sa aspoň jeden či dva základné uzly (pretože spôsobov ako uviazať kravatu je skutočne dosť), mali by ste ovládať zopár dôležitých zásad správneho nosenia kravaty.

Ako uviazať kravatu a ako ju správne nosiť?

ako uviazať kravatu

Niekoľko základných spôsobov ako uviazať kravatu

Prvým pravidlom ako uviazať kravatu a ako ju správne nosiť, je, že kravatu je potrebné viazať zakaždým nanovo a nezľahčovať si to odkladaním uviazanej kravaty s uzlom do skrine ako to mnohí páni robia.

Dôležité je aj dodržanie určitej dĺžky pri viazaní tak, aby koniec kravaty zakrýval sponu opasku na nohaviciach. Ani šírka kravaty vám nemôže byť ľahostajná a vždy by mala zodpovedať typu postavy (úzke kravaty = vyšší a štíhlejší muži, širšie kravaty = pevnejšie stavaný muži).

Podobne je to aj pri výbere uzla, kde sa širšie typy uzlov viac hodia k širším postavám. Veľmi štýlové pánske kravaty najrôznejších farieb aj vzorov si môžete vybrať aj na stránkach www.panskaelegancia.sk.

Ako uviazať kravatu na slávnostnú príležitosť?

Na slávnostnú a oficiálnu príležitosť sa výborne hodí tzv. uzol Windsor, ktorý patrí k širším typom uzlom a hodí sa k roztvoreným širším golierom. Ako uviazať kravatu na tento elegantný anglický štýl?

Predná strana kravaty je smerom od nás v pozícii – širší koniec vpravo a úzky koniec vľavo (špička užšieho konca by mala končiť približne nad bruchom). Široký koniec presunieme doľava ponad úzky a ďalej vnútornou stranou slučky hore (okolo krku), vrátime sa vonkajšou časťou slučky dole, doľava a široký koniec presunieme doprava pod úzky. Pokračujeme vonkajšou stranou slučky hore a vrátime sa vnútornou časťou slučky dole doprava.

Široký koniec presunieme doľava ponad úzky a prevlečieme ho vnútornou stranou slučky okolo krku hore, cez prednú slučku, ktorú sme tým vytvorili, sa vrátime širokým koncom a jeho potiahnutím nadol uzol utiahneme.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply