Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

postele

Prechodné detské postele nájdete v rôznych tvaroch a motívoch

Ak je potrebné dbať o kvalitu spánku dospelých, pri deťoch to platí dvojnásobne, preto je práve výber postele veľmi dôležitým krokom pri zariaďovaní každej detskej izby. Detské postele sú vzhľadom na množstvo času, ktoré v nich deti strávia, najdôležitejším kúskom nábytku vplývajúcim nielen na ich dobrý spánok či zdravú chrbticu, ale aj na celkový zdravotný stav. Ak teda vyberáte postele pre deti, myslite predovšetkým na prvotriednu kvalitu matracov, zdravotne nezávadný materiál a celkové prevedenie postele (napr. nátery bez použitia rôznych škodlivých látok) a samozrejme aj na bezpečnosť.

Podľa čoho vyberať postele pre deti?

postele

Kvalitný matrac je tiež dôležitý pre správny vývoj dieťaťa

Postele pre deti sa vyberajú predovšetkým podľa veku dieťaťa. Klasickú detskú postieľku s vysokými zábranami vhodnú pre deti do 2 až 3 rokov po čase musí vystriedať posteľ, kde bude dieťa môcť spať už samostatnejšie a dokáže si bez pomoci ľahnúť do postele aj vstať. V tomto období máte na výber spravidla dve možnosti – buď zabezpečíte dieťaťu už klasickú posteľ štandardných rozmerov 90 x 200 cm, ktorá mu vydrží až do dospelého veku, alebo zvolíte možnosť zakúpiť mu prechodnú detskú posteľ menších rozmerov napr. 70 x 160 cm, ktorej súčasťou býva napr. aj detská bočná zábrana chrániaca dieťa pred pádom počas spánku. Takéto postele sa vyrábajú s rôznymi detskými či rozprávkovými motívmi a dokonca aj v tvare autíčka či formule.

Kvalitné postele, rošty aj matrace

Pri kúpe postele pre deti rozhodne nešetrite a vyberajte len kvalitné postele s kvalitným matracom aj roštom. Veľmi dobrou voľbou sú pre deti postele z prírodného materiálu, napr. z dreva borovice, ale veľký výber postelí je aj v prevedení z laminovanej drevotriesky. Výhodou sú aj zaoblené čelá bez ostrých hrán, ktoré sú bezpečnejšie pre deti. Rošty do postele môžu byť pevné, ale aj veľmi kvalitné polohovateľné a matrace je najlepšie voliť z prírodných materiálov, ako je napr. kokosové vlákno. Matrace musia mať optimálnu tvrdosť, vzdušnosť, prípadne môžu byť aj protialergické.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Tagged:

Leave a Reply