Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Pásnke opasky na každý deň

Klasické pánske opasky na každý deň

Aj keď páni možno nemajú až taký pestrý a bohatý výber módnych doplnkov ako je to v prípade dám, zopár naozaj dôležitých módnych doplnkov sa v pánskom outfite nájde. Medzi tie najbežnejšie patria hodinky, peňaženka, kravata, manžetové gombíky a samozrejme najmä pánsky opasok, ktorý má nielen estetickú a dekoratívnu úlohu, ale predovšetkým je veľmi praktickou a funkčnou záležitosťou, pretože pomáha pridržiavať oblečenie na potrebnom mieste. Opasky pánske, dámske, detské, kožené aj syntetické, širšie aj užšie, s klasickou či ozdobnou prackou – výber je v súčasnosti naozaj pestrý a kým u žien je opasok najmä výrazným outfitovým prvkom oblečenia, pánsky opasok býva skôr jednoduchší, klasický a decentný.

Pánske opasky k rôznemu štýlu oblečenia

pánske opasky v outfite

Dôležité je opasky správne zladiť s oblečením

Pánske opasky vždy vyberáme na základe oblečenia, ku ktorému ich chceme kombinovať a v prípade kožených opaskov aj v súlade s ostatnými koženými prvkami celkového outfitu, ako napríklad s koženými topánkami, remienkom na hodinkách alebo aktovkou. Pánske opasky môžeme rozdeliť do dvoch kategórií: formálne, resp. klasické a športové.

Formálne alebo spoločenské pánske opasky, ktoré sa nosia k obleku by mali byť vždy veľmi kvalitné, užšie a primerane decentné (najlepšie v čiernej, prípadne hnedej farbe). Športové opasky sú vhodné napríklad k džínsam či menčestrákom a ich výber už nie je tak striktne ohraničený, vhodné sú aj opasky z pevnej textílie, s výraznejšou prackou alebo sponou či kontrastným šitím.

Spávna veľkosť pánskych opaskov

opasky rôznych farieb

Opasky – súčasť módnych doplnkov

Správna veľkosť pánskeho opasku by sa mala zhodovať s obvodom pása. Ak si však myslíte, že veľkosť opasku je daná celou jeho dĺžkou, ste na omyle, pretože veľkosť opasku sa rovná vzdialenosti medzi začiatkom spony a stredovou dierkou na opasku.

Kvalitné kožené pánske opasky, podobne ako iné kožené doplnky napr. peňaženky, sú vhodným tipom aj na darček. Ak teda chcete niekoho obdarovať a nie ste si úplne istý správnou veľkosťou opasku, je lepším riešením kúpiť o niečo väčší opasok, ktorý je možné skrátiť, prípadne dĺžku upraviť.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply