Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Moderné exkluzívne kuchyne už nie sú len miestom, kde sa len pripraví jedlo alebo sa rodina v rýchlosti naraňajkuje. Exkluzívne kuchyne sa stávajú miestom, kde sa spoločne stretáva celá rodina, priatelia, známi a spoločne trávia čas prípravou jedla. Takto sa vytvára celkom nová forma stolovania. Aby ste si však mohli vo svojej domácnosti vytvoriť takúto atmosféru, vaša kuchyňa bude musieť byť na to pripravená.

exkluzívne kuchyne

Kuchyne na mieru Bratislava pre náročných

Exkluzívnej kuchyne rozoznáte jednoducho

Pokiaľ si chcete nechať navrhnúť exkluzívnu kuchyňu, zamerajte sa v prvom rade na materiál. Na kuchynskú linku voľte kvalitné, exotické drevo na kuchynskú dosku mramor alebo kameň. Exkluzívne kuchyne sa vyznačujú kombinovaním materiálov, takže sa nebojte ani dreveného obloženia, sklenených a  zrkadlových kachličiek alebo kamenného drezu.

Ďalším znakom je priestor. Pokiaľ nemáte možnosť vytvoriť priestrannú kuchyňu, nechajte si vytvoriť aspoň ilúziu priestoru. Tento efekt je dosiahnuteľný pomocou minimalistického štýlu kuchynskej linky, spotrebičov, zrkadlových plôch, osvetlenia a podobne.

Osvetlenie je ďalším určujúcim prvkom pre luxusné kuchyne. Zvyčajne nebýva centrálne, osvetlené bývajú jednotlivé pracovné plochy. Špeciálne osvetlenie sa nachádza nad pracovným ostrovčekom, pri ktorom sa sústreďuje väčšina práce a príprav v kuchyni.

exkluzívne kuchyne

Ak takto exkluzívne môže vyzerať vaša kuchyňa

Moderné spotrebiče dvojmo a príroda

Jedným so znakov moderných kuchýň je špecializácia spotrebičov a tým aj ich násobenie. Je štandardom, že exkluzívne kuchyne obsahujú napríklad dve chladničky, z ktorých je jedna určená na bežné potraviny a druhá je temperovaná na skladovanie zeleniny, ktorej prílišný chlad neprospieva. Štandardom je tiež zabudovaný gril, wok alebo tepanyaky. Všetky spotrebiče bývajú však rafinovane ukryté alebo zjednotené s minimalistickým dizajnom.

Pre vyváženie dômyselne pretechnizovanej kuchyne dizajnéri často používajú prvky prírody. Do dizajnu kuchynskej linky zabudujú črepníky s bylinkami, dokonca ovocné stromy ako cintrónovníky alebo limetkovníky. Najnovším trendom je pestovanie byliniek v špeciálnej nádobe, ktorá svojou spodnou časťou slúži ako akvárium. Bylinky spolu s rybkami nažívajú v plodnej symbióze, ktorá dodá kuchyni nádych luxusu avšak neopomenie spojenie s prírodou.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply