Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

MatracChronická bolesť chrbta sužuje mnoho ľudí. Preto je veľmi dôležité vedieť kúpiť matrac, ktorý túto bolesť aspoň z väčšej časti eliminuje. Či sa dá dobrým matracom odstrániť bolesť chrbta úplne to neviem. Treba si však uvedomiť, že pri správnej dĺžke spánku, strávime v posteli 8 hodín denne. Ak však tento čas trávime na zlom matraci, ranným bolestiam chrbta sa nevyhneme.

Zvoľte správnu tvrdosť

Keď vyberáme matrac, ktorý by mal boľavému chrbtu pomôcť, musíme v prvom rade hľadieť na jeho tvrdosť. Príliš tvrdý alebo príliš mäkký matrac sa v tomto prípade určite neodporúča. Najvhodnejšou voľbou je teda niečo medzi. Príliš tvrdý matrac sa totiž neprispôsobí tvarom tela, na príliš mäkkom sa budete skôr ponárať a teda nezabezpečí dobrú podporu vášmu telu. Chrbtica totiž potrebuje podporu počas celej doby spánku. Najväčšiu podporu potrebujú časti tela s väčšou váhou, čiže hlava, ramená, boky. Matrac sa musí prispôsobiť telu a nie naopak.

MatracPevnosť pružinových matracov závisí od veľkosti pružín a od toho ako sú poukladané. Kvalitný pružinový matrac, môže byť dobrou voľbou. Jeho jedinou chybou je, že po dlhšom čase sa v strede deformuje. Pokiaľ sú však v dobrom stave, sú veľmi pohodlné a odpružené. Latexové matrace sú vhodným riešením nie len pre ľudí trpiacich bolesťami chrbta ale aj pre alergikov. Hoci sú drahé, je to dobrá investícia. Tvrdosť visco-elastického matraca sa nachádza niekde medzi pružinovým a latexovým matracom. Menej odporúčané sú penové matrace. Na začiatku sú síce dobré, no časom sa deformujú a pre bolestivý chrbát už nie sú dobré.

Na rozmeroch matraca tiež záleží

MatracĎalšou vecou na zváženie je veľkosť matraca. Ak žijete so svojou polovičkou a trpíte bolesťou chrbta, voľte matrace zo šírkou od 150 cm a viac. Tak budete mať dostatok priestoru, aby ste sa počas spánku mohli podľa potreby prevracať. Ak na posteli spávate sami, šírka by mala byť minimálne 90 cm. Výška matraca samozrejme závisí od tej vašej. Správny matrac by mal mať o 15 cm viac než vy. Typický rozmer je však 180 a 190 cm, no obľúbené sú aj tie dvojmetrové. Pre mnohých totiž platí, čím väčší, tým lepší. Samozrejme pokiaľ to priestor dovoľuje. Hrúbka matraca by mala byť minimálne 15 cm.

Ak potrebujete nový matrac, odporúčam zájsť do predajne a matrac osobne vyskúšať. Výber tak bude jednoduchší.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Leave a Reply