Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Detské svietidlá - MBSUN.cz

Detské stolné svietidlo – MBSun.cz

Keď vyberáte svietidlá do detskej izby, mali by ste myslieť na to, že izba je pre deti nie len miestom kde prespávajú, ale i kde sa hrajú, zabávajú, fantazírujú alebo i tvoria. Vybrať svietidlá do izby s toľkými účelmi teda nemusí byť jednoduchou záležitosťou. Preto predtým než začnete vyberať osvetlenie, mali by ste sa trochu vžiť do roly svojich detí a skúsiť si predstaviť čo v izbe budú robievať. Plánovanie osvetlenia je tak pre rodičov akousi príležitosťou vrátiť sa do svojich detských čias a tiež príležitosťou, ako popustiť uzdu svojej fantázii. Netreba ale zabúdať na to, že svietidlá majú spĺňať hlavne potreby detí a nie rodičov.

Hoci výber svietidiel je najmä na rodičoch, je dobré ak aj deti vyjadria svoje túžby a predstavy. Zoberte ich teda na nákupy so sebou, aby vám lepšie mohli ukázať čo majú na mysli. Do detskej izby by sme mali zvážiť tri typy osvetlenia. Hlavné svietidlo, osvetľujúce celú izbu, svietidlo, ktoré zvýrazňuje len určitú časť izby a potom môžete zvoliť ešte nejaké náladové svietidlo, ktoré do detskej izby pridáva dotyk novoty.

Svietidlá prispôsobujte veku dieťaťa

Pri výbere svietidiel je samozrejme potrebné brať do úvahy aj vek dieťaťa. Teda či ide o bábätko, malého školáka alebo tínedžera. Pri výbere svietidiel totiž vek dieťaťa zohráva dôležitú úlohu. Deti rôzneho veku majú iné potreby, v izbe vykonávajú iné aktivity, menia sa ich záujmy a v neposlednom rade sa mení aj ich vkus. To znamená, že tým ako sa menia a rastú vaše deti, by sa mali meniť aj svietidlá v ich izbe. Vždy by ste ich ale mali prispôsobovať zariadeniu a doplnkom v izbe.

Nezabudnite na bezpečnosť

Pri plánovaní osvetlenia však majte na pamäti aj bezpečnosť vašich detí. Pri malých deťoch dbajte na to, aby svietidlá neboli v ich dosahu. Deti sa totiž pri hraní a vymýšľaní môžu na svietidle ľahko popáliť. Druhou možnosťou je do svietidiel zvoliť kompaktné fluorescenčné žiarovky, ktoré pri dotyku nepália. Vypínače by ste mali umiestniť tak, aby na ne deti pohodlne dočiahli a zásuvky pri malých deťoch vybaviť bezpečnostnými poistkami.

Detské svietidlá - MBSUN.cz

Detské svietidlá môžu vyzerať aj takto – MBSun.cz

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Leave a Reply