Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Moto chrániče

Moto chrániče dôležitý ochranný prvok – Foxracing.sk

Jazda na motorke je bezpochyby spojená hlavne s neuveriteľným pocitom voľnosti a slobody. Tí, pre ktorých sa motorky stali celoživotnou vášňou, by vám na túto tému dokázali určite rozprávať aj celé hodiny. I napriek tomu však netreba pri jazde zabúdať ani na bezpečnosť – tá by najmä v tomto prípade mala stáť určite na prvom mieste. K povinnej výbave motorkára tak samozrejme patrí kvalitná prilba, ale aj moto chrániče. Ich ponuka na trhu je však veľká, tak ako si vybrať tie najlepšie?

Vhodná veľkosť

V prvom rade je dôležité, aby mali vaše chrániče správnu veľkosť. Vo väčšine kamenných predajní aj e-shopov ich nájdete rozdelené podľa klasického európskeho číslovania (XS, S, M, L, XL, XXL) a tak si v podstate môžete vyberať na základe toho, akú veľkosť nosíte pri bežnom oblečení. Nezabúdajte však na to, že ak radi nosíte príliš tesné alebo naopak príliš voľné oblečenie, budete musieť veľkosť pre chrániče zvážiť osve. Tie by vás totižto v žiadnom prípade nemali nijak tlačiť, ale zároveň by mali dokonale doľahnúť na časť tela, na ktorú sú určené. Ak si nie ste istí výberom správnej veľkosti, nič neriskujte a radšej zájdite do kamennej predajne, kde si ich pred kúpou budete môcť vyskúšať.

Kvalita na prvom mieste

Ak si vyberáte chrániče, nie je najlepším riešením riadiť sa výhradne iba podľa ceny. Do vášho zdravia a bezpečnosti na motorke sa predsa oplatí investovať a preto si dajte záležať hlavne na kvalite chráničov, ktoré si plánujete kúpiť. Od predajcov žiadajte atesty, ktoré by mali spĺňať európske normy (CE-1078) nemeckej skúšobne TÜV-GS.

Z čoho by mali byť moto chrániče vyrobené?

Kvalita, ktorú vám chrániče poskytnú, záleží aj od toho, z akých materiálov sú vyrobené. Základné pravidlo je, aby materiál bol tvrdý, dostatočne odolný a zároveň ľahký. Z tohto hľadiska sú najlepšie chrániče vyrobené z tvrdeného vstrekovaného polykarbonátu alebo z thermo polyuteránu, ktorý je vhodný najmä ako materiál na výrobu chráničov pre deti a juniorov.

Moto chrániče

Moto hrudný chránič Leatt – Foxracing.sk

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply