Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
cyklistické okuliare

Viete na čo primárne slúžia cyklistické okuliare a podľa čoho si ich vyberať?

Pri kúpe prvotnej výbavy potrebnej na cyklistiku mnohí začínajúci cyklisti robia tú chybu, že si nakúpia iba základné cyklistické oblečenie a na doplnky, ktoré sú pre tento šport priam nevyhnutnosťou, akosi zabúdajú. Medzi takéto cyklo doplnky patria napr. cyklistické okuliare, chrániče lakťov a kolien či rukavice. Aj náš dnešný článok bude venovaný práve výberu prvého doplnku v poradí, teda cyklistických okuliarov. Prečo sú cyklistické okuliare pre pohodlnú a bezpečnú jazdu nevyhnutné a ako si ich správne vybrať, to už sa dočítate v nasledujúcich riadkoch…

Cyklistické okuliare a ochrana zraku

Keď sa povie slovné spojenie „cyklistické okuliare“ mnohí si tento výraz spájajú iba s ochranou očí pred slnkom. Cyklistické okuliare však plnia aj inú funkciu, ktorá by sa mohla pokojne označiť za ešte dôležitejšiu. Totižto, chránia zrak cyklistov aj pred rôznymi nečistotami či hmyzom, ktorý by im mohol nie len znepríjemniť jazdu, ale dokonca ohroziť aj ich zdravie.

Sklíčka do cyklistických okuliarov – tmavé alebo číre?

cyklistické okuliare

Cyklistické okuliare ako jeden zo základných prvkov vybavenia pre cyklistiku

Práve s týmito dvoma funkciami súvisí aj výber sklíčok pre cyklistické okuliare. Totižto, pokiaľ jazdíte prevažne na priamom slnku a počas slnečných dní, najlepšou alternatívou pre vás je vybrať si sklíčka s určitým sfarbením. V ponuke optík a obchodov, v ktorých predávajú cyklistické oblečenie, najčastejšie nájdete cyklistické okuliare s tmavými sklíčkami. Okrem nich však môžete natrafiť aj na žlté, modré či inak sfarbené sklá, avšak tie sú vhodné už skôr ako módne „imidžovky“, pretože vám pri jazde na bicykli nie len že nepomôžu, ale môžu vám dokonca aj uškodiť.

Pokiaľ však viete, že prevažná časť vašich jázd sa bude konať v prítmí (napr. v lesoch či vo večerných hodinách), lepšie pre vás budú cyklistické okuliare s čírymi sklami. V takom prípade totižto nepotrebujete až takú precíznu ochranu pred slnečnými lúčmi a oveľa viac sa vám zíde ostré a ničím nezmenené videnie.

Otázkou však je, čo robiť v prípade, že by pre vás boli vhodné obe tieto alternatívy. Práve ako odpoveď na túto otázku sa začali vyrábať cyklistické okuliare s vymeniteľnými sklami, ktoré nájdete už v každej dobrej optike.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply