Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Ako vyberať lustre?

Vybrať vhodné osvetlenie do interiéru dá zabrať asi každému a hlavne teraz, keď sú obchody doslova preplnené svietidlami všetkého druhu. Výber je naozaj široký a preto je dobré mať aspoň akú-takú predstavu o tom, čo chcete. Predovšetkým pokiaľ ide o lustre, pretože práve tie upútajú pozornosť každého návštevníka a tak by mali byť dizajnovo zaujímavé a jedinečné. Pri kúpe lustra sa zamerajte nielen na jeho vzhľad, ale aj účelnosť nosnej konštrukcie, spôsob zavesenia či jednoduchosť výmeny žiarovky. Medzi technické požiadavky patrí aj intenzita osvetlenia, farba a stabilita svetla. Zároveň však nezabúdajte prispôsobiť veľkosť lustra rozmerom miestnosti do ktorej ho mienite dať.

Lustre moderné

Je len na vašom vkuse či zvolíte klasický štýl lustra alebo modernejší.

Ako vybrať správny rozmer?

Aj veľkosť lustra je veľmi dôležitá a najčastejšou chybou býva práve jeho nesprávne zvolený rozmer. Ľudia vidia v časopisoch honosné krištáľové lustre a keďže sa im na obrázku páčia, hneď si ich zaobstarajú. Nevšimli si ale, že luster v časopise bol fotený v obrovskej miestnosti s vysokými stenami a trikrát väčšej, než je tá ich a taktiež tak, aby ladil aj s nábytkom. Výsledok je doslova smiešny a hoci je luster dominantou miestnosti, absolútne sa tam nehodí. Do menších miestností treba voliť vždy lustre menších rozmerov, len veľké a vzdušné izby si môžu dovoliť veľký luster. Pri miestnosti s rozmermi 3,5 x 4,5m sa napríklad odporúča luster široký cca 70cm. Pamätajte ale, že čím vyšší strop máte, tým dlhšiu závesnú reťaz by ste mali zvoliť.

Lustre

Honosné lustre sa hodia do väčších miestností.

Lustre – nech vám to ladí

Lustre nie sú iba nutným svietidlom, ale aj veľmi šikovným interiérovým doplnkom, ktorý podčiarkne štýl celej miestnosti. Luster si každý všimne hneď pri vstupe a aj preto by mal byť nielen praktický a funkčný, no hlavne pekný a zaujímavý. Zabudnite na nudné lustre bez šmrncu či štipky nápadu a na ich výbere si dajte naozaj záležať. Neberte niečo s čím nie ste úplne spokojní alebo stotožnení. Luster musí zapadnúť do celkového štýlu interiéru, mal by ladiť a určite by nemal pôsobiť ako päsť na oko. Snažte sa, aby bol originálny a niečím jedinečný, no určite nie gýčový.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply