Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
sedačky

Aj sedačky si vyžadujú pravidelnú údržbu.

Sedačky alebo sedacie súpravy nájdeme v každej obývačke. Je to miesto, ktoré je určené na oddych či posedenie s rodinou alebo s priateľmi. Používame ich denne, a preto by sme ich mali z času na čas aj vyčistiť.

Pri každodennom používaní nie je možné, aby sa sedačka, nech už je z akéhokoľvek materiálu, nezašpinila. Čistiť sedačku je dôležité hlavne z hygienických dôvodov. Ak aj nejde o viditeľné fľaky alebo škvrny, v sedačke môže byť naakumulovaná špina a prach. Ako sa teda také sedačky čistia? V prípade sedačky s odnímateľným poťahom to nie je také zložité. Stačí ho dať dole, hodiť do práčky a použiť kvalitný  prací prostriedok. Program na práčke treba nastaviť podľa štítku na poťahu.

Čo ale so sedačkami, ktoré nemajú odnímateľný poťah?

sedačky

Čistenie sedačky bez poťahu je trochu pracnejšie.

V prvom rade by sa takéto sedačky mali z času na čas povysávať, aby sa odstránil prach. Prašné prostredie totiž spôsobuje respiračné problémy. Na dôkladnejšie čistenie by ste si mali zabezpečiť čistiace prostriedky na to určené. Ak také nemáte, alebo sa vám zdajú príliš drahé, ponúkam vám ešte niekoľko riešení.

Prací prášok máme doma asi všetci. Takže ho stačí zmiešať s teplou vodou a aplikovať na sedačku. Na povrchové škvrny môžete použiť ocot. Pre intenzívnejšie čistenie sa po octe odporúča použiť ešte nejaký mydlový prípravok. Nakoniec miestnosť, kde máte sedačku, dobre vyvetrajte. Sedačka sa rýchlejšie vysuší a vypáchne od octu. Niektoré škvrny vyčistíte detskými vlhčenými obrúskami. Sú jemné a teda šetrné k povrchu sedačky. No a keďže sú len mierne vlhké, sedačku nebude treba nechať vysušiť.

Kožené sedačky

V prípade koženej sedačky na to pôjdeme trochu inak. Aby ste kožu nezničili, mali by ste sa snažiť vyhnúť použitiu vody, tak ako to len ide. Lepšou variantou je použiť parový čistič. Ako čistiace prostriedky používajte tie, ktoré obsahujú oleje a vosky. Pri čistení použite 2 handričky. Jednu na čistiaci prostriedok, druhu mierne navlhčenú na odstránenie saponátu. Nakoniec ešte vysušte suchou handrou.

Vďaka pravidelnej starostlivosti a čisteniu dokážete predĺžiť životnosť sedačiek a aj vzhľad vášho interiéru bude pôsobiť modernejším a kvalitnejším dojmom.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Leave a Reply