Airsoft sa stáva čoraz obľúbenejším športom alebo záľubou nie len v zahraničí, ale aj u nás. Pokiaľ ste sa teda rozhodli aisrosftu začať venovať, príde vám na rad prvá otázka. A tou je, ako začať a čo všetko šport / koníček s názvom airsoft obnáša? Pretože každému je už od začiatku jasné, že určite nebude začínať s plnohodnotným, ale hlavne nákladným vybavením na airsoft.

airsoftSamozrejme ako prvé po zadaní do vyhľadávania obrázkov, ako vyzerá účastník aisrsoft akcií, sa zobrazí kompletne vystrojený vojak. Tohto by laik určite nerozoznal od reálneho príslušníka ozbrojených síl, alebo teroristickej skupiny. Treba si však uvedomiť, že na začiatok s airsoftom nemusíte brať pôžičku alebo predať niektorý z vlastných orgánov, aby ste si zabezpečili vybavenie.

Ako prvé si nájdite airsoftový tím

Airsoft je tímový šport, preto je dôležité nájsť si tím. Na internete nájdete veľa tímov a určite aj niektorý vo vašom okolí. Treba sa s tímom spojiť a zistiť, či vás príjmu. Až po tom, ako sa stanete členom tímu, je ten správny čas začať riešiť výbavu a výstroj na airsoft.

Základná airsoft výstroj

airsoft
Pokiaľ ste si už teda našli tím, je správny čas na nákup potrebnej výstroje. Odporúčam však na začiatok rozhodne nekupovať hneď najdrahšie a profesionálne veci. Základným prvkom je určite zbraň. Či už sa rozhodnete pre manuálnu, plynovú alebo elektrickú je v zásade jedno. Dôležité je iba vybrať si takú, ktorá sa vám bude pohodlne obsluhovať.

Druhá nenahraditeľná súčasť je ochrana zraku. Že či sa rozhodnete iba pre klasické ochranné okuliare alebo pre masku s mriežkou či helmu, je iba na vás. Dôležitá je iba dokonalá ochrana zraku, pred vystrelenými guličkami.

Čo sa oblečenia týka, tak na začiatok sa uspokojte s pohodlným, ideálne športovým oblečením v nevýrazných farbách. Inak sa z vás stane veľmi ľahký cieľ. Zvyšok výstroje si môžete dokupovať postupne vzhľadom na vlastné požiadavky ako aj preferencie.

A pri airsofte treba stále myslieť na jednu dôležitú vec. Konkrétne, že je to o zábave a tak si to treba aj užiť. Veď nejde o život, ale o zábavu. 🙂

Leave a Reply