Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Každý človek si asi začína uvedomovať, že násilie v našich uliciach má jednoznačne stúpajúcu tendenciu. A práve to je aj jedným z dôvodov, prečo si na obľúbenosti čoraz viac získavajú rôzne bojové športy a hlavne systémy sebaobrany. Pri systémoch sebaobrany sa dá hovoriť o rôznych veciach. Či už sa jedná o bojové umenia, najčastejšie pôvodom z Ázie, alebo systémy sebaobrany, ktoré sú postavené na jasných pravidlách. Pri systéme Krav Maga, však nemôžeme hovoriť o žiadnom umení ani duchovnej hodnote.

Hlavným cieľom v Krav Maga je ochrániť sám seba a svojich blízkych. A tomuto cieľu je podriadené všetko úsilie. Nie je preto vhodné očakávať férový boj alebo techniky. Hlavný dôraz sa kladie na maximálnu efektivitu a rýchlosť.

Prvý krok je nájsť si klub alebo miesto, kde prebiehajú tréningy Krav Maga

krav maga

Pravidelné tréningy Krav Maga vás naučia reagovať v krízových situáciách

Aj keď si veľa ľudí myslí, že sa Krav Maga naučí niekde doma pri pustenom videu z YouTube alebo kúpenom DVD, rozhodne to nie je pravda. Jediné čo sa takto môže naučiť je veľa zlozvykov a zlých techník, ktoré aj tak nakoniec v krízovej situácii nebude vedieť využiť.

Aj keď nájdete klub, je potrebné sa tréningov zúčastňovať pravidelne a nevynechávať ich. Veď bez pravidelného tréningu neuspejete ani v žiadnom športe. Treba však podotknúť, že pri Krav Maga nie je potrebná taká veľká fyzická zdatnosť ako pri iných športoch.

Aké je potrebné vybavenie?

Čo sa vybavenia týka, tak teoreticky nie je potrebné nič. Veď ani na ulici človek nechodí v chráničoch. Ale pre vlastnú ochranu je vhodné si zabezpečiť minimálne chránič zubov a suspenzor. Suzpenzor je potrebný aj pre ženy. Ďalšie vybavenie ako chrániče holení a predlaktí, prípadne bandáže na ruky alebo aj rukavice na boxovanie, záležia iba na osobných preferenciách a obľube sparingových súbojov.

Pokiaľ sa teda rozhodnete začať s týmto štýlom sebaobrany, neváhajte a začnite čo najskôr. Ďalšou výhodou je, že sa k tréningom začiatočníkov dá pripojiť prakticky okamžite a za niekoľko tréningových jednotiek Krav Maga sa už naučíte základné spôsoby sebaobrany, ktoré už dokážete využiť aj v rizikových situáciách v praxi.

Nezabudnite však na to, že najlepšou sebaobranou je nedostať sa do rizikovej situácie.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Leave a Reply