Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
móda

Viete, aká je aktuálna móda?

Móda vo všeobecnosti

Móda je (neustále sa meniaci) aktuálny trend, ktorý zasahuje do rôznych oblastí ako napr. do bývania, stolovania, hudby, umenia, filozofie, architektúry, ale najvýraznejšie móda vplýva na oblečenie a iné aspekty ľudského výzoru (napr. módne trendy v účesoch a líčení).

Celý historický vývin obliekania je spätý s módou. Za módne oblečenie sa považuje to, ktoré sa riadi podľa posledných, najmä zahraničných, trendov a neberie sa pri ňom do úvahy, či táto móda konkrétnej osobe vyhovuje alebo jej pristane. Každý človek by sa však mal  v obliekaní riadiť hlavne svojim vkusom a vyberať si oblečenie nielen podľa najnovšej módy, ale hlavne podľa toho, čo mu pristane a v čom sa dobre cíti. Oblečenie by malo vyjadrovať osobnosť konkrétneho človeka, jeho náladu a určitú originalitu. Z módy si treba vybrať to, čo pristane našej postave, vlasom, tvári tak, aby oblečenie tvorilo harmonický celok so svojím nositeľom.

móda

Nezabúdajte na to, že móda vám musí aj pristať!

Aktuálna móda na rok 2015

Aj keď máme ešte aktuálne zimu, už teraz sa svet módy zaoberá tým, aké módne trendy prinesie jar a leto 2015. Farbou roka má byť tzv. marsala. Je to odtieň sýto červenej až bordovej farby. Čo sa týka vzorov, trendom budú drobné kocky nazývané gingham a tiež asymetrické prvky ako napr. šikmo strihané sukne, šaty, topy a blúzky, ktoré pekne poodhalia ramená a nohy. Džínsovina patrí k materiálom, ktoré sa tento rok budú určite objavovať a to nielen v bežnej či športovej móde, ale aj v elegantnej móde, kde ozdobí šaty, overaly aj blúzky.

Medzi módne trendy 2015 bude patriť aj mužský štýl (kombinácia nohavíc a saka pripomínajúca mužský oblek) a tiež prvky Japonska v podobe previazaných pásov, stojačikov či voľných nohavíc. Veľmi silným prvkom módy 2015 bude romantika v podobe priehľadných materiálov, čipky a volánov.  Z pestrej ponuky, ktorú prinesie tohtoročná móda si stačí už len vybrať tie správne kúsky, ktoré pristanú práve vám.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Leave a Reply