Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Tvorba web stránok sa skladá z množstva malých, viac či menej dôležitých úkonov, medzi ktoré bezpochyby patrí aj tvorba navigačného menu na stránke. Tento článok som sa rozhodla venovať práve tejto téme – prečo je vytvorenie dobrého navigačného menu také dôležité a ako ho vytvoriť správne?

Tvorba web stránok

Tvorba web stránok a pekné jednoduché menu ako inšpirácia

Tvorba web stránok – prečo je správne vytvorené navigačné menu tak dôležité?

Ak ste už niekedy zavítali do cudzieho mesta, prípadne postačí aj príklad s veľkým supermarketom, určite chápete dôležitosť správnej navigácie. Stratiť sa medzi ulicami či uličkami, ktoré nie sú dostatočne označené je naozaj veľmi jednoduché. A o to horšie je to v prípade, ak nemáte dostatok času a hľadanú vec potrebujete nájsť skutočne rýchlo. Nuž a to platí aj pri téme tvorba web stránok. Návštevníci, ktorí zavítajú na vašu stránku potrebujú prehľadné navigačné menu, aby to, čo hľadajú našli jednoducho a rýchlo. Samozrejme, je ľahké nad tým polemizovať, ťažšie je už takéto menu vytvoriť…

Vyberte iba to najdôležitejšie!

Základom je vybrať si niekoľko kľúčových stránok, na ktoré by sa mal vedieť návštevník dostať okamžite, bez nejakých ťažkostí. Zväčša ide o stránky ako napr. „O nás, Produkty, Služby, Kontakt, prípadne Galéria alebo Novinky / Akcie“. Táto štruktúra je však od stránky k stránke špecifická a jedinečná. Čo však ostáva rovnaké – mali by ste dodržiavať pravidlo, že položky v hlavnom navigačnom menu by mali byť pomenované jednoducho, bez zbytočných dodatočných informácií. Na tie budete mať priestor už na konkrétnej podstránke.

Sedem je ideálne číslo

Ak sa vaša tvorba web stránok zameriava napr. na e-shop s množstvom produktových kategórií, je samozrejme dobrou voľbou vytvoriť aj bočné (tzv. sekundárne) menu. Ani v ňom by však nemalo byť príliš veľké množstvo rôznych položiek, totižto, uvádza sa, že z hľadiska užívateľských skúseností, je optimálne množstvo iba SEDEM položiek v menu. Tak čo, prijmete túto výzvu?

Tvorba web stránok, ako ani tvorba navigačného menu, určite nie je jednoduchá úloha. O to viac sa vám však vyplatí, ak jej venujete dostatočnú pozornosť, prípravu a plánovanie. Pre dalšie zaujímavé články ohľadom web dev a web designu čítajte aj naďalej náš blog, prípadne navštívte túto stránku!

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply