Všetky rodinné udalosti ako svadby, oslavy, dovolenky, narodenie či krst dieťaťa sú pre každého výnimočné okamihy, na ktoré si veľmi radi zaspomíname či už listovaním v rodinných albumoch alebo pozeraním nahrávok z videokamery. Fotografie majú svoje čaro a sú nadčasové pretože dokážu vždy zaujať, keďže zvečňujú príjemné momenty, spomienky a emócie nášho života. Veľmi obľúbené sú však aj videokamery, ktoré si už našli pevné miesto v mnohých domácnostiach.

Prečo si zaobstarať videokameru?

Videokamery sa na niektoré udalosti hodia viac, napr. ak máte malé deti dokážu zachytiť ich prvé kroky, slová či prvé vystúpenie v materskej škole. Momentálne je na trhu veľká ponuka videokamier a preto je dôležité vybrať si tú správnu. Podstatné kritériá kúpy videokamery, nad ktorými sa treba zamyslieť, sú hlavne účel, investícia a spôsob, akým chceme záznamy archivovať.

Videokamery Syntex

Videokamera Blackmagic Pocket Cinema

Ako na výber videokamery?

Hneď na začiatku si treba ujasniť či videokamera bude slúžiť len na súkromné účely v rámci rodiny alebo ju plánujete využívať aj na profesionálnej úrovni a koľko financií ste ochotný do kúpy videokamery investovať. Okruh ponuky sa zníži na základe cenového limitu, ktorý si určíte a podľa funkcií, ktoré od videokamery požadujete.

Ukladanie videa

Rozhodujúcim kritériom je aj miesto kam sa ukladajú výsledné nahrávky. Na výber sú dve možnosti: HDD kamery s pevným diskom a kamery so záznamom na pamäťové karty. Výhodou pevných diskov v HDD kamerách je ich veľká kapacita, ktorá môže dosiahnuť až na stovky GB a dokáže tak uložiť množstvo záznamu bez prerušenia napr. pri svadbách alebo na dovolenke. V mnohých HDD kamerách je možnosť používať aj pamäťové karty. V súčasnosti sú rozšírené videokamery na pamäťové karty, z ktorých sa záznam jednoducho prenesie do počítača.

Iné možnosti

Zvláštnou kategóriou sú outdoorové kamery, ktorým nevadí ani voda, prach či menej citlivé zaobchádzanie alebo kamery s 3D záznamom. V sortimente videokamier si je naozaj z čoho vyberať, stačí sa len rozhodnúť pre tú, ktorá bude tá správna práve pre vás.

Videokamery Syntex

Videokamera Blackmagic Cinema

Leave a Reply