Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Elektrické brúsky sú v dnešnej dobe nenahraditeľným pomocníkom pri využití nielen v domácnosti. Každý má trocha iné predstavy a požiadavky, a preto je nutné vopred stanoviť kritériá a možnosti budúceho využitia brúsky. Ako vybrať elektrickú brúsku? Pásovú brúsku, priamu alebo uhlovú, vibračnú brúsku alebo tú obľúbenú viacúčelovú brúsku? Elektrické brúsky sú vhodné ako pre domácich majstrov, tak pre profesionálov. Výkon a kvalita brúsky nie je nevyjadrená len cenou, ale aj dobrou životnosťou. Rozhodujúcim znakom ako vybrať kvalitnú brúsku je aj servis poskytnutý výrobcom a jednoduchá manipulácia.

brúska

Elektrická brúska vhodná aj pri rekonštrukcii nábytku

Na čo slúži uhlová brúska?

Najvhodnejším pomocníkom pre delenie obkladov, dlaždíc, rezanie kovových dielov a brúsenie kovov je uhlová brúska. Uhlové brúsky, ktoré sa nachádzajú na trhu sú jednoducho a ľahko ovládateľné. Pri ich použití nedochádza k deformovaniu pôvodných tvarov rezných kusov. Pri výbere správnej uhlovej brúsky je nutné si dopredu stanoviť, čo chceme s uhlovou brúskou robiť. Podľa druhu práce potom volíme výkon náradia. Odporúča sa vyberať silnejšie uhlové brúsky, aby nedošlo k preťaženiu stroja. Vysoký výkon tiež zaručuje rýchle a plynulé rezanie.

Dôležitá je aj hmotnosť samotného prístroja

Podľa potreby prierezu môžete vyberať brúsku s príslušným priemerom kotúča. K brúskam možno dokúpiť široký rad kotúčov, ktoré sú optimálne prispôsobené materiálom, ktoré chceme opracovávať. Nasadením diamantového kotúča hravo docielite požadovaný tvar. Pri práci s brúskou je vždy potrebné dodržiavať bezpečnosť práce a nosiť ochranné pracovné pomôcky ako sú okuliare, rukavice a pracovný odev.

brúska

Aj pri obnove takéhoto kresla vám pomôže náradie ako brúska

Bude sa mi hodiť dvojkotúčová brúska?

Podľa čoho a podľa akých parametrov vybrať vhodnú dvojkotúčovou brúsku? Každá dvojkotúčová brúska by mala mať ergonomický tvar pre pohodlnejší a lepší prístup k materiálu (či už ide o drevený nábytok alebo iný materiál). Najdôležitejším faktorom pri výbere brúsky je jej výkon. Dvojkotúčové brúsky vynikajú vysokou odolnosťou a hlavne tichým chodom. Sú dobrým pomocníkom profesionálov ale aj domácich majstrov. Tieto brúsky sa dajú namontovať na pracovný stôl, špeciálny stojan alebo tiež na stenu.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Leave a Reply