Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Zariaďovanie kuchyne si vyžaduje oveľa náročnejšiu prípravu ako ktorákoľvek iná miestnosť v byte, veľa plánovania a precízne riešenie mnohých dôležitých parametrov súčasne. Nielenže každá kuchynská linka musí rozmerovo dokonale dispozične sedieť rozmerom kuchyne vrátane všetkých dôležitých rozvodov a prípojok, ako je napr. plyn, elektrika, voda či odtok, ale súčasne je potrebné vyriešiť aj množstvo ďalších dôležitých detailov, ako je napr. výber obkladu do kuchyne, pracovnej dosky, svietidiel aj elektroinštalačného materiálu (napr. el. zásuvky zapracované priamo do pracovnej dosky), digestoru, drezu a tiež vhodných vstavaných či samostatne stojacich elektrospotrebičov. Moderná, kvalitná a dokonale ergonomická kuchyňa toho potrebuje naozaj veľa, ale my sa tentokrát zameriame najmä na moderné zásteny a obklady do kuchyne, pretože každý obklad do kuchyne je veľmi dôležitým estetickým a zároveň aj praktickým vybavením kuchyne.

obklad do kuchyne

Neobyčajný obklad do kuchyne vyzdvihne štýl a charakter celej miestnosti

Prečo je výber obkladu do kuchyne taký dôležitý?

Interiérový dizajn a návrhy interiérov sa dnes zameriavajú na dokonalý súlad interiéru ako celku a tak je potrebné aj všetky moderné kuchyne naplánovať a zladiť do posledného aj toho najmenšieho detailu. Keďže práve zástena či obklad do kuchyne pokrývajú značnú plochu kuchynského priestoru (celú časť medzi pracovnou doskou a vrchnými skrinkami) znamená to, že sa dosť výrazne podieľajú na celkovom estetickom vzhľade každej kuchyne a preto by sme nemali ich výber podceňovať. V súčasnosti sa nám už ponúka naozaj veľa možností ako obklad do kuchyne riešiť a tak sa pomaly upúšťa od klasického keramického obkladu, teda od klasických obkladačiek, ktoré sa v minulosti najviac používali pre tento účel.

obklad do kuchyne

Bielou nikdy nič nepokazíte ani v kuchyni

Krásny a zároveň praktický obklad do kuchyne

Je dôležité, aby bol obklad do kuchyne krásny a praktický zároveň, pretože patrí k pomerne dosť znečisťovaným plochám v kuchyni (napr. pri varení) a jeho údržba by mala by čo najmenej náročná. Čistenie špár medzi klasickými obkladačkami nepatrí k najpríjemnejším činnostiam a práve preto sú oveľa populárnejšie veľkoformátové obklady do kuchyne v podobe dekoratívnych panelov totožných s pracovnou doskou a veľkým hitom sú aj moderné zásteny z kaleného skla.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply