Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Anonymné predplatené karty sú aj u nás čoraz viac obľúbenejšie. Niet preto divu, že sa ponuka na trhu za posledných pár rokov s nimi neustále rozširuje a spestruje. Anonymná platobná karta sa na prvý pohľad príliš nelíši od klasickej platobnej karty. Jej výhodou však je, že pre jej dojednanie nepotrebujete byť majiteľovi žiadneho bankového účtu. A dokonca nebudete pri jej zaobstarávaní potrebovať ani občiansky preukaz. Na karte nie je napísané meno majiteľa, vďaka čomu môže byť karta úplne anonymná.

Ako sa dá takáto karta zaobstarať?

V prípade vášho záujmu a takýto typ platobnej karty máte hneď niekoľko možností ako k nej rýchlo prísť. Anonymnú platobnú kartu si môžete objednať cez internet v e-shope poskytovateľa, druhou možnosťou je objednávka cez SMS-ku alebo si kartu zakúpite osobne priamo v sídle alebo pobočke daného poskytovateľa takejto finančnej služby.

anonymná platobná karta

Ako vlastne funguje anonymná platobná karta a kde všade s ňou môžete platiť?

Čo je to anonymná platobná karta?

V súvislosti s bankovým tajomstvom je dnes pomerne často diskutovanou témou vo verejnosti opodstatnenosť existencie anonymného bankového účtu. Určitým krokom vpred a zjednodušením tejto problematiky je zavádzanie anonymnej platobnej karty. Takáto karta je vítaným platobným prostriedkom na vykonávanie bezhotovostných operácií bez uvádzania mien či názvov osôb, ktoré kartu držia. Anonymná platobná karta je dnes ponúkaná často nebankovými spoločnosťami ako doplnok k ich iným finančným produktom a službám.

Pre koho sú takéto karty vhodné?

Takúto kartu môže mať každý. Je veľmi vhodným platobným nástrojom nielen pre deti, teenagerov, seniorov ale aj osoby zaťažené exekúciou. Tým, že je karta anonymná, nemôžu o peniaze na karte ľudia v exekučnom konaní prísť. Rovnako tak anonymnú platobnú kartu ocenia tí, ktorí radi nakupujú na internete, avšak boja sa zneužitia ich osobných údajov.

Ako anonymná platobná karta funguje?

Kartu je potrebné vopred dobiť. Podľa typu anonymity si dá dobiť len určitá čiastka. Peniaze možno na anonymnú platobnú kartu dobiť príkazom na úhradu, debetnou kartou cez platobnú bránu alebo na pobočke poskytovateľa, prípadne u jeho kamenných partnerov.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

 

Leave a Reply