Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

lacné letenky

Ako zohnať lacné letenky?

Letná dovolenka, poznávací zájazd, služobná cesta či návšteva známych v zahraničí – to všetko sú situácie, pri ktorých využívame možnosť letu lietadlom. Ak však nechceme minúť väčšinu nášho rozpočtu na letenku, našou úlohou bude zohnať lacné letenky do vybranej destinácie. Na to existuje hneď niekoľko „trikov“, ktoré tí scestovanejší už určite poznajú. Avšak pre tých, ktorí kúzlo cestovania ešte len spoznávajú, je tu tento článok:

Nízko nákladové letecké spoločnosti pre nenáročných

Lacné letenky treba určite začať hľadať priamo u nízko nákladových leteckých spoločností. Tie sú určené predovšetkým tým, ktorí chcú svoje náklady na dopravu znížiť na minimum a zároveň im neprekáža, že počas svojho letu budú mať o niečo menší komfort ako pri klasických aerolinkách. To znamená napr. žiadne občerstvenie v cene letu, voľné sedenie a žiadne obrazovky na sedadlách.

Nenakupujte cez sprostredkovateľov!

Ľuďom, ktorým lietanie nízko nákladovými aerolinkami príliš nevyhovuje, no aj tak chcú mať lacné letenky odporúčam, aby si ich kupovali priamo u leteckých spoločností. Letenky, ktoré si zakúpite spolu so svojim zájazdom, resp. ubytovaním alebo letenky, ktoré si zakúpite u sprostredkovateľov leteckých spoločností sú zvyčajne o niečo drahšie.

First moment a Last moment letenky

Nevadí vám letieť niekoľko hodín po zakúpení letenky? Mám pre vás ďalší tip, ako zohnať lacné letenky: letecké spoločnosti niekoľko hodín pred odletom lietadla idú s cenou leteniek, ktoré sa ešte nepredali úplne na minimum. Ak teda budete pozorne sledovať stránky týchto spoločností, môže sa vám stať, že natrafíte na skutočne výhodnú ponuku.

Ak svoje cestovanie plánujete radšej dopredu, výhodnejší bude pre vás skorý nákup leteniek. Aj v takýchto prípadoch veľa leteckých spoločností ponúka lacné letenky. Avšak doba, ktorú spoločnosti považujú za „skorý nákup“ sa v niektorých prípadoch výrazne líši. U niektorých to môže byť 6 mesiacov, u niektorých 6 týždňov…

Lacné letenky vďaka prestupom

lacné letenky

Nech letíte kamkoľvek, s týmito tipmi budete schopní nájsť lacné letenky!

Máte na cestovanie dostatok času, nič vás nesúri a oveľa dôležitejšie je pre vás zohnať lacné letenky? V tom prípade odporúčam poobzerať sa po letoch s prestupmi. Takéto lety sú výrazne lacnejšie, pretože drvivá väčšina ľudí o takýto spôsob cestovanie nemá záujem. Do pozornosti dávam tiež fakt, že v niektorých prípadoch sa jedná o prestup s trvaním jednej hodiny, v iných to môže byť aj 48 hodín.

Spôsobov, ako získať lacné letenky na svoju cestu je naozaj mnoho, dôležité je len ujasniť si, čomu chceme dať prednosť – či cene, komfortu alebo ušetrenému času.
Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply