Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Nie je určite nič prekvapujúce, že sa stále viac podnikateľov obzerá po zákonnej možnosti, ako optimalizovať svoje podnikateľské náklady a čo najúčinnejšie znižovať svoje dane. Určitým riešením pre mnohých je tzv. daňový raj, ktorý je známy aj pod anglickým označením „tax heaven“. Slovíčko raj vám možno evokuje malebný bezpečný ostrovček niekde v trópoch uprostred mora. Seychely, Bahamy, Cyprus, Bermudy alebo Malta – nielen tieto známe ostrovy zohrávajú vo svete podnikania a finančných tokov úlohu daňového raja.

daňový raj

Bahamy – daňový raj pre podnikateľov a raj na Zemi vo všeobecnosti

Aj Holandsko je daňový ráj

Nielen vzdialené exotické ostrovy či offshore krajiny patria k destináciám, kde podnikatelia platia nízke alebo aj žiadne dane. Sú to aj európske krajiny, ako je Holandsko, Lichtenštajnsko, Monako, Luxembursko a dokonca aj UK. K obľúbeným daňovým rajom sa radia aj Spojené štáty americké, zvyčajne ale s prepojením práve na uvedené Bahamy, Seychely, Bermudy alebo Belize.

Ako pomáha daňový ráj

Odvádzanie príliš vysokých daní môže pre podnikateľov predstavovať nemalú záťaž. Cieľom každej firmy je maximalizovať zisk a minimalizovať si svoje náklady. Pravidelné zvyšovanie výnosov môže byť v súčasnej dobe stále náročnejšie. Preto sa celá rada firiem obzerá po možnostiach ako šetriť náklady. Jednou z možností je práve zníženie daňového zaťaženia spoločnosti. Podnikatelia sa tak nezaobídu bez kvalifikovaných daňových poradcov, ktorí sledujú neustále sa meniacu legislatívu a hľadajú možnosti ako na daniach ušetriť.

daňový raj

Aj Malta patrí medzi podnikateľsky prospešné krajiny

Daňový ráj ponúka výhodnejší režim

Úplne legálnou a efektívnou možnosťou je presun sídla spoločnosti do krajiny s výhodnejším daňovým režimom. Výrobné priestory alebo prevádzkareň zostávajú v takom prípade v materskej krajine. Mení sa čisto len sídlo firmy, ktoré sa “sťahuje” do niektorého z daňových rajov. Aké sú teda hlavné výhody sídla spoločnosti v daňovom raji? Je to hlavne úľava na daniach, pretože mnohé offshore krajiny poskytujú zníženú daňovú záťaž. Inak povedané, firmy tu platia nižšie dane a môžu tak legálne optimalizovať svoje náklady. Pre mnohých je však dôležitá aj anonymita vlastníctva. Založenie offshore spoločnosti v zahraničí prináša aj väčšiu mieru súkromia a ochrany majetku.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply