Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

tanecPri tanci tanečníci maximalizujú kognitívne funkcie a svalovú pamäť. Čo to znamená?

Tanec zlepšuje funkciu mozgu na rôznych úrovniach. Štúdie, ktoré sa touto témou zaoberajú skúmajú, ako pri rôznych typoch tanca dosiahnete špičkový výkon, ktorý vznikne zmiešaním intelektuálnych a poznávacích myšlienkových procesov so svalovou pamäťou a propriocepcie, ktorá sa odohrala v mozočku.  Prostredníctvom pravidelného aeróbneho tréningu, ktorý zahŕňa nejaký druh tanca aspoň raz týždenne, môžete teda maximalizovať svoje mozgové funkcie.

Tancovať znamená mať radosť z cvičenia

Tanec - breakdance

Breakdance je populárny najmä u mladých ľudí

Tanec je jeden z najpríjemnejších foriem cvičenia. Veľa ľudí však nevie, že tanec tiež predchádza, zredukuje alebo vylieči mnoho chorôb. Tanec je plnohodnotný cvik pre telo i myseľ.

Z fyzického hľadiska vám tanec pomôže schudnúť, posilniť a vytónovať telo, zvýšiť odolnosť a pružnosť pokožky, zlepšiť rovnováhu a držanie tela. Z psychického hľadiska tanec odbúrava stres, pozitívne vplýva na myšlienky a podporuje produkciu hormónu endorfín, čo zabezpečuje dobrú náladu. A to platí tak pre ženy ako aj pre mužov. Každý sa chce predsa páčiť a cítiť dobre – navonok sa môžme pekne obliecť no na dobrý pocit zvnútra nám môže pomôcť nejaký druh športu. Nezáleží na tom, či vás baví break dance tanec, street dance, hip-hop, alebo valčík, cha-cha, či rumba. Každý pohyb pri tanci predstavuje krok bližšie k zdravému a šťastnému telu i duši a to v každom veku.

Rôzni výskumníci veria, že tanec môže udržať zdravú myseľ a telo na vysokej úrovni a po mnohé roky. Akýkoľvek druh tanca zvyšuje počet chemických látok, ktoré vznikajú v mozgu na pomoc rastu nervových buniek. Vedeli ste, že tanec môže pomôcť znížiť aj riziko Alzheimerovej choroby?

Tanec pre celé telo

Tanečníčka Shakira

Tanec = skvelá postava = radosť

Akákoľvek forma tanca pôsobí na všetky časti celého tela. To znamená, že sú zapojené všetky svaly v tele. Toto samozrejme prispieva k posilneniu svalstva a kostí.

Potom sú konkrétne druhy tancov, ktoré pozitívne pôsobia na konkrétne časti tela, napr. brušné tance pomáhajú zabrániť problémom vznikajúcich v spodnej časti chrbta, spoločenské tance pomáhajú udržiavať v dobrej forme najmä srdce, a salsa pomáha znižovať krvný tlak a cholesterol.

O pozitívnych účinkoch tanca na naše telo by sa dalo písať ešte dlho. Zhrnutie však znie: tancujte. Tancujte na hudbu, ktorá vás baví, štýlom aký vás baví, sám alebo s partnerom či priateľmi.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Tagged:

Leave a Reply