Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

O tom, že parabola sa už stala nevyhnutnou súčasťou každého domáceho televízneho prijímača, snáď netreba ani rozprávať. Na stenách skoro každej domácnosti môžeme vidieť paraboly pootáčané rôznymi smermi. Avšak nie vždy sú paraboly správne nastavené a otočené správny smerom. No vďaka pár trikom a radám, ktoré vám ďalej priblížim, by pre vás malo byť nastavenie paraboly hračkou.

Paraboly

Nastavenie televízneho prijímača

Čo budeme potrebovať na nastavenie paraboly

Ako prvé si musíme dať dokopy parabolu, ktorá je väčšinou dodávaná rozobratá. Podľa návodu parabolu namontujeme na konzolu, ktorú máme už dopredu umiestnenú a vyváženú do kolmice vodováhou na vhodnom mieste. Na samotnú inštaláciu budeme potrebovať pár základných pomôcok. Skrutkovač, kľúče kúsok koaxiálneho kábla a takisto budeme potrebovať nejaký televízny prijímač. Televízny prijímač môžete mať umiestnený v najbližšej izbe alebo ak máte k dispozícii malý televízny prijímač je dobré ho mať pri sebe, aby ste si mohli kontrolovať kvalitu signálu.

Paraboly

Jednoduché nastavenie paraboly

Inštalácia…

Ako prvé, ešte predtým ako sa vydáte na balkón, okno alebo rebrík, nastavte si náklon paraboly. Zistite, aký náklon je ideálny pre vašu polohu a podľa pokynov nastavíte náklon vašej paraboly. Po tomto sa môžete vybrať aj s parabolou k miestu, kde bude umiestnená. Skvelou pomôckou je kvalitný merač signálu, ktorý však nie je najlacnejší. Ak ste sa k tomuto zariadeniu nedostali a budete pri nastavovaní používať televízny prijímač, tak nastavte manuálne ladenie a pomaly môžete pripevniť parabolu smerom, ktorý by mal byť pre vašu polohu ideálnym. Ak vám obraz nenaskočil alebo je nekvalitný, otáčajte parabolou do rôznych smerov. Ale pozor, otáčajte pomaly a jemne, aby váš prijímač stíhal spracovávať signál. Zrejeme 100% kvalitu nenaladíte, ale 85% a viac je už slušný výsledok. Ak ste boli úspešní, tak skontrolujte či naladený program sedí s vytipovaným a ak áno, tak váš pokus bol úspešný, v prípade že sa líši od toho vytipovaného, tak celý proces opakujte ešte raz.

Nastavenie paraboly nie je nejak špeciálne zložité, stačí pár šikovných rúk a trpezlivosť a môžete si vychutnávať obľúbené programy v tej najlepšej kvalite.

 

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Tagged:

Leave a Reply