Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
kuchyne

Nový a pekný dizajn vašej kuchyne

Kuchyňa je miesto, kde niekto trávi veľa času, a s radosťou a starostlivosťou pripravuje jedlo pre seba a svoju rodinu. Naopak niekto potrebuje čisto funkčnú kuchyňu kde si ráno spraví kávu.

Ak sa rozhodujete pre zriadenie svojej novej kuchyne, rozmýšľajte nad štýlom, v ktorom by sa mal niesť jej dizajn. Začnite preto so zhodnotením celkového štýlu zvyšku domu alebo bytu. Nájdite v ňom charakteristické prvky. Či už vo vašich interiéroch dominuje drevo, sklo alebo kameň, rozmýšľajte na doladení kuchyne v podobnom duchu. Rozhliadnite sa po nábytku, ktorý už v dome máte alebo plánujete kúpiť. Sú to skôr tradičnejšie kúsky alebo moderné dizajnové prvky?

Výber kuchyne – ako ďalej…

Zároveň sa môžete inšpirovať aj v exteriéroch. Prostredie, do ktorého je váš dom či byt zasadený ovplyvňuje interiér domu, aj keď si to možno neuvedomujete. Vaša kuchyňa by mala byť prispôsobená množstvu svetla, ktoré preniká cez okná, použité materiály by mali doplňovať viditeľný exteriér.  Napríklad ak máte dom, ktorého kuchyňa je orientovaná do peknej, klasicky zelenej záhrady, interiér môžete oživiť modernými prvkami ako mramorovou kuchynskou doskou.

Ďalšou možnosťou ako nazerať na návrh interiéru kuchyne, je spomenúť si na detaily rodičovskej kuchyne. Každý z nás si nesie z detstva určitú predstavu šťastnej atmosféry, ktorá sa často spája so sviatkami a prázdninami, a tým pádom aj s prípravou tradičných jedál. Spomeňte si na detaily úchytiek skriniek, rozloženia úložných priestorov a dekorácií. Skúste hľadať v interiérových časopisoch a ak vám niečo pripomenie domov, založte si stránku.

Rôzne spôsoby návrhu

Od tejto analýzy sa môžete odraziť pri vyberaní materiálov a štýlu vašej kuchyne. Na internete nájdete veľké množstvo online nástrojov, ktoré vám pomôže s počiatočnými vizualizáciami kuchyne. 3D náhľady a možnosť vymodelovania približnej kópie vášho domova, vám môžu pomôcť pri rozhodovaní. Inšpiráciu nemusíte hľadať len v interiéroch. Kuchyňa môže čerpať inšpiráciu v umení, prírode alebo architektúre. Pokiaľ si neviete poradiť, obráťte sa na odborníkov, dizajnérov, ktorí pre vás vyhotovia návrhy podľa vašich opisov.

kuchyne

3D návrh modernej kuchyne

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Leave a Reply