Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
video

Pre kvalitné video je dôležitý správny výber techniky

Svadba je jeden z dôležitých momentov, ktorý si chce každý zapamätať na celý život. Aby tieto spomienky časom nevyprchali, na svadbe sa natáča svadobné video, ktoré je možné prezerať znova a znova, ukázať ho zúčastneným, alebo naopak tým, ktorí sa svadby nezúčastnili, deťom, vnúčatám a pod. Na natočenie svadobného videa sa zväčša najíma profesionál, svadobný kameraman, no s troškou praxe a dobrým vybavením to hravo zvládne aj laik/amatér. Poďme si teda povedať, čo treba k tomu, aby ste mohli natočiť kvalitné svadobné video.

Výber techniky

To, že technika každým dňom napreduje, neznamená, že aby ste mohli natočiť pekné svadobné video s kvalitným zvukom a obrazom, potrebujete hneď najnovšiu videokameru. Jednoduchá HD kamera vám k tomu úplne postačí. Do vybavenia však určite zahrňte aj statív s videohlavou a externý kamerový mikrofón alebo audio rekordér.

Zálohujte si zvuk

Ak chcete dosiahnuť čo najčistejší a najkvalitnejší zvuk, mali by ste pouvažovať o investícii do audio rekordéra, ktorý zvuk taktiež zálohuje. Nemusíte mať preto obavy, že oň nejakým spôsobom prídete.

Svetelná citlivosť kamery

Ďalšou dôležitou vecou pri natáčaní videí je svetelná citlivosť kamery, označovaná ako LUX. Každá kamera má totiž určitú hranicu, intenzitu svetla, pri ktorej je schopná nahrávať obraz. Ak má kamera nižšiu svetelnú citlivosť, je schopná nahrávať aj v horších svetelných podmienkach. A keďže svadby sa často odohrávajú v priestoroch so zlým svetlom pre natáčanie, zvoliť by ste mali práve kameru s nižšou citlivosťou.

Cvičné svadobné video

video

Natočiť treba všetky dôležité momenty

Ak ešte v natáčaní videa nie ste veľmi zbehlí, určite by ste si svoje schopnosti mali overiť na svadobnej skúške/nácviku. Tak zistíte, či nemáte problémy so svetlom, mikrofónom a taktiež si nacvičíte ako držať kameru bez toho, aby vám niekto blokoval výhľad. Taktiež je lepšie vypočuť si pripomienky skôr, než začnete natáčať naostro.

B-roll zábery

Pre dosiahnutie profesionálnejších záberov, môžete využiť B-roll zábery. Použite stavív s videohlavou pre natočenie niekoľkých záberov v exteriéri, budovu, výzdobu, jedlo a pod. Pre doplnenie týchto záberov môžete svadbu začať natáčať už pred jej začiatkom, natočiť príchod svadobných hostí, ako sa usádzajú atď.

Ďalšie body, ktoré vám pomôžu natočiť čo najlepšie svadobné video, nájdete v pokračovaní tohto článku.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Comments

  1. Pingback: Niekoľko rád k tomu, ako natočiť dobré svadobné videoWikiAko.sk

Leave a Reply