Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
video

Pri natáčaní nezabúdajte na požiadavky mladomanželov

V prvej časti tohto článku sme si povedali, že aby ste mohli natočiť kvalitné svadobné video, nemusíte byť hneď profesionálom. Stačí vám správna technika a nejaké skúsenosti. Poďme si teda povedať ďalšie veci, ktoré vám pomôžu k úspechu.

Zvukový test

Aby ste si boli naozaj istí, že svadobné video má dobrý zvuk, je dobré, ak si ho pred oficiálnym začiatkom udalosti otestujete. Na miesto konania by ste sa preto mali dostaviť už o 2 hod. skôr, aby ste si stihli rozbaliť, nastaviť a vyskúšať všetko zariadenie. Budete tak mať dostatok času, aby ste eliminovali problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť. Aby ste zvuk počas nahrávania mohli lepšie kontrolovať, môžete použiť aj slúchadlá. Pri bezdrôtových mikrofónoch a audio rekordéroch ale túto možnosť mať nebudete.

Spolupracujte

Aby svadobčania boli so svadobným videom spokojní, spolupracujte s nimi a nasledujte ich pokyny. Na zachytenie všetkého podstatného totiž máte iba jednu príležitosť, takže sa uistite, že vám a vašej kamere nič neunikne. Aj samotný svadobný nácvik vám pomôže získať predstavu, ako bude program na svadbe pokračovať. Taktiež pamätajte, že pri natáčaní videa je veľmi dôležitá predvídavosť.

Možnosti kamery

Využite možnosti kamery a pomocou približovania a zaostrovania zachyťte všetky dôležité momenty, emócie nevesty, ženícha, svadobných rodičov a hostí.

Hoci kamery vám dávajú možnosť použitia rôznych špeciálnych efektov, spomalené zábery, pridávanie titulkov a pod., vy by ste sa mali sústrediť na priebeh svadby, mladomanželov, svadobnú kapelu a zabávajúcich sa hostí. Sústreďte sa teda na svoju prácu, aby sa nestalo, že vám niečo unikne. A ak budete chcieť, neskôr môžete do videa pridať krátky zostrih vypichnutých, nezabudnuteľných  momentov.

Finálne úpravy a doručenie svadobného videa

video

Svadobné video na DVD

Ukončením svadobnej ceremónie sa končí aj nahrávanie svadobného videa. Teraz nasleduje jeho editácia, nahratie na DVD a s tým súvisiaca príprava obalov. Na finalizácii svojej práce by ste si mali dať naozaj záležať. Týždeň by vám na toto všetko mal úplne stačiť. Nezabudnite však, že svadobné video by ste mladomanželom mali doručiť na čas. Svoju reputáciu si budujete nie len kvalitou, ale i dochvíľnosťou.

Dúfam, že vám tento stručný návod pomohol a získali ste aspoň približnú predstavu o tom, ako sa natáča svadobné video, na čo všetko by ste mali pri ňom myslieť a čo si zabezpečiť. Tak veľa šťastia.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Comments

  1. Pingback: Niekoľko rád k tomu, ako natočiť dobré svadobné videoWikiAko.sk

Leave a Reply