Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
detské postele

Takéto detské postele vaše deti určite ohúria

Detské postele sa za detské postieľky nevymieňajú vtedy, keď dieťa dosiahne určitý vek. Každé dieťa je totiž na tento krok pripravené v inom čase. Vo všeobecnosti je to ale medzi 1 ½ až 3 ½ rokom života. Táto zmena však v živote malého človiečika nemusí byť veľmi jednoduchá, preto vám chcem dať niekoľko nápadov, ako na to.

Detské postele sú pre „veľké“ deti

Ak si myslíte, že vaše dieťa je už dosť veľké a vyspelé na to, aby dokázalo spať samo v posteli bez ohrádky, vezmite ho do predajne s nábytkom, kde predávajú detské postele a nechajte ho, aby si vybralo samo tú, ktorá sa mu páči. Samozrejme sa ubezpečte, že vybraná posteľ je dostatočne kvalitná a vhodná pre vaše dieťa.

Sú však aj prípady, kedy deti detské postele dedia po staršom súrodencovi alebo niekom z rodiny či známych. V takomto prípade svoje dieťa môžete motivovať nejakým príbehom o posteli, rozprávať mu o osobe, ktorá na nej spala. Môžete mu napríklad povedať, že je už také veľké ako jeho bratranec, ktorý na nej spával, a preto teraz na nej môže spávať aj on. Stačí trochu fantázie.

detské postele

Vytvorte dieťaťu v novej posteli pohodlie

Keď rodina očakáva nový prírastok

Ak rodičia vymieňajú postieľky za detské postele, môže to byť aj kvôli očakávanému prírastku do rodiny. Deti si však na svoju postieľku a rôzne hračky v nej za ten čas, ktorý v nej spávali veľmi zvykli a často ich považujú za svoj majetok. Nového súrodenca preto berú ako votrelca, ktorý im chce tieto veci ukradnúť. Ak je dieťa na svoje hračky veľmi naviazané, preložte im ich do novej postele, prípadne mu tam dajte nejaké nové. Motivujte ho slovami, že už je veľké, a že i ostatné deti v jeho veku už na spanie používajú väčšie detské postele.

Niekedy sa ale stane, že deti na detské postele ešte nie sú pripravené, hoci sa ich rodičia snažia naučiť v nich spať. Ak sa deti v noci často budia alebo im dlho trvá kým v posteli zaspia, môže to byť signálom, že ich ešte na nejaký čas treba vrátiť do detskej postieľky.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply