Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

ovulácia

Neplodnosť trápi viac ako 10% všetkých párov na svete. Príčinou môže byť aj ovulácia.

Len u nás na Slovensku má problémy s otehotnením približne každý šiesty pár. V celosvetovom meradle je to podľa prieskumov viac ako 10% párov, ktoré trápi neplodnosť. Ako je to možné, že kedysi bolo o takýchto problémoch počuť len minimálne a dnes sa problémy s počatím oprávnene radia medzi civilizačné choroby? Môže to znieť neuveriteľne, no do značnej miery za to môže náš každodenný stres a s ním súvisiaca ovulácia, resp. skôr ne-ovulácia. Ako si s tým poradiť, ak túžite po dieťatku?

Poznáte to aj vy?

Pravidelná snaha o bábätko, každomesačné napäté čakanie, nespočetné množstvo tehotenských testov, na ktorých sa zjavila iba jedna palička, následné návštevy lekárov a rôzne vyšetrenia – výsledok jednoznačný: zdravotne je u vás oboch všetko v maximálnom poriadku, jediným problémom môže byť vaša ovulácia. Je vám to povedomé?

Stres a ovulácia spolu súvisia priamo aj nepriamo

Bohužiaľ, celý menštruačný cyklus a spolu s ním aj ovulácia sú dnes „achillovou pätou“ veľkého množstva mladých žien. Nepravidelná alebo dokonca žiadna ovulácia môžu byť v mnohých prípadoch dôsledkom stresu a nadmernej záťaže, ktoré sú už akoby každodennou súčasťou našich životov. Veľakrát si už ani neuvedomujeme, pod akým stresom sme, avšak naše telo na to nezabúda a potom, v takých prípadoch, akým je napr. snaha o bábätko, nám to vracia hneď niekoľkonásobne. Treba si uvedomiť aj to, že stres nie len že PRIAMO ovplyvňuje ovuláciu, ale tiež, že môže byť aj príčinou obezity, podváhy alebo iných zdravotných ťažkostí, s ktorými ženská ovulácia priamo súvisí.

ovulácia

Ako zistiť že sa ovulácia dostavila? Pomôcť vám môže meranie bazálnej teploty…

ovulácia

…alebo ovulačné testy.

Dovolenka ako recept na otehotnenie

dovolenka

Aj dovolenka môže byť spôsobom, ako otehotnieť…

Na to, aby sa ovulácia dostavila, tak niekedy stačí skutočne málo – trochu vypnúť od každodenného kolobehu plného stresu a naháňania a dopriať si chvíľku pokoja, ideálne aj so svojim partnerom. Skúste napr. dovolenku. Či už to bude dovolenka pri mori, last minute zájazd, výlet do hôr alebo romantický wellness víkend, niekedy stačí len, aby ste si trocha oddýchli a zabudli na stres a ovulácia sa dostaví. Pri sledovaní ovulácie vám navyše môžu pomôcť aj ovulačné testy alebo meranie bazálnej teploty. Nuž a potom už stačí len dúfať, že sa z dovolenky vrátite traja…

Viac o ovulácii a problémoch s otehotnením nájdete aj na stránke MODRÝ KONÍK.
Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Tagged:

Leave a Reply