Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Pravidelné čistenie matracov a ich údržba pomáha, okrem iného, aj pri ich životnosti. Je to samozrejme tiež zdravšie a pohodlnejšie.

Metódy pre udržiavanie čistého matraca

matrace

Pravidelné vysávanie matracov je dôležité

Vysávajte ich. Z času na čas (v tomto prípade neexistuje niečo ako príliš často) vaše matrace celé povysávajte. Môžete z jednej i druhej strany. Toto pomáha udržiavať matrace stále čisté, bez prachu a iných nečistôt. Tým, že sa v takto udržiavaných matracoch neusádza prach a iné nečistoty, pomáha to predchádzať iným škvrnám, ktoré môžu vzniknúť pri kontakte s vodou, močom, alebo potom.

Ak nie ste píliš alergickí, môžete použiť čistiace prípravky na čalúnený nábytok. Takéto prípravky sú tiež skvelé na odstránenie roztočov a iných baktérií. Vzhľadom na to, že sú tieto prípravky určené pre plochy, ktoré sa priamo dotýkajú pokožky, mali by byť v poriadku, no ak ste extrémne citliví, v tom prípade ich radšej nepoužívajte.

Použite na čistenie prípravky, ktoré obsahujú čistiace enzýmy. Enzýmy sú skvelé a veľmi efektívne v rozbíjaní štruktúry škvŕn a prispieva to tiež k ich zmierneniu pri ďalších možných „nehodách“ v posteli.

Vyprášte ich. Matrace, ktoré sú pravidelne vyprášené a prevdzušnené budú mať výrazne nižšie vplyvy alergénov a baktérií, ako matrace, ktoré sú vyprášené len raz do roka alebo vôbec nikdy. „Vetranie“ matracov sa môže vykonávať tak často, ako sa vám to hodí. Zimné „vetranie“ matracov vonku, môže veľmi pozitívne vplývať aj z toho hľadiska, že pri nízkych teplotách môže vyprášením dôjsť aj k zabíjaniu roztočov, ploštíc a iných „tvorov“ žijúcich v matracoch.

„Prevetrať“ matrace môžete niekoľkými spôsobmi:

  • matrace

    Matrace občas vyvetrajte

    Raz týždenne stiahnite všetku posteľnú bielizeň dolu, a nechajte matrace „dýchať“ pri otvorenom okne celý deň. Počas dňa môžete matrace aspoň jeden krát otočiť, aby sa prevetrali z oboch strán.

  • Raz týždenne môžete vaše matrace aj povysávať.
  • Minimálne 3-4x do roka vyprášte matrace vonku na čerstvom vzduchu. Použite pri tom pracher.
  • Na jar alebo v lete môžete nechať matrace na vzduchu a na slnku aj celý deň. Odparia sa tým rôzne zápachy a matrace sa prevzdušnia úplne.
Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Leave a Reply