Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Na začiatok

kancelársky nábytok

Je dôležité poznať kancelársky priestor pre najlepšie rozloženie nábytku

Nákup kancelárskeho nábytku môže byť dosť drahá záležitosť. Hlavne ak len rozbiehate biznis, nákup nového kancelárskeho nábytku môže úplne rozbiť váš rozpočet. Aby ste rozpočet mali pod kontrolou, dôležité je na začiatok kúpiť len to, čo v skutočnosti nevyhnutne potrebujete. Na začiatok tiež pomáha, ak kúpite použitý kancelársky nábytok a nie úplne nový.

Základné vybavenie – kancelársky stôl a stolička

Najzákladnejšie vybavenie v kancelárii sú stoly a stoličky. Existuje veľmi veľa druhov stolov do kancelárie. Stôl v podstate môžete vybrať len na základe typu a štýlu kancelárie – drevený, kovový, v tvare L alebo klasický, atď. Neskôr sa môžete rozhodnúť aj pre doplnky ku stolu ako skrinky, zásuvky, bočné zásuvky,… Pri kúpe kancelárskych stoličiek sa rozhodujte múdrejšie. Stoličky a kreslá do kancelárie by mali mať hlavnú funkciu správneho držania tela. Môžu mať nastaviteľné naklonenie, výšku, uhol operadla, uhol sedenia, môžu byť otočné, bedrové, na kolieskach atď. Stoličky do kancelárie môžu mať ručné operadlá a môžu byť vyrobené z rôznych materiálov (plátno, koža, drevo, plast, oceľ…).

Kancelársky nábytok pre prácu pri počítači

kancelársky nábytok

Vo väčšej kancelárii máte viac možností pre druh aj štýl kancelárskeho nábytku

Pre špeciálnu prácu pri počítači, je potrebné zakúpiť aj špeciálny kancelársky nábytok. Stôl by mal mať určitú výšku a ďalšie funkcie, ako napríklad vysúvaciu časť na klávesnicu. Tí zamestnanci, ktorí trávia väčšinu času za stolom pri počítači, potrebujú aj kvalitné kancelárske stoličky – pre správnu polohu držania tela, dostatočnú pevnosť a výšku.

Skrinky

Ak v kancelárii potrebujete vypĺňať papiere a dokumenty, skrinky so zložkami by mali byť súčasťou kancelárskeho nábytku. Záleží len na type biznisu pre voľbu typu skriniek. Môžu byť zásuvkové alebo s poličkami, horizontálne alebo vertikálne, podľa veľkosti vašich zložiek.

kancelársky nábytok

Kvalitný nábytok je základ

Podľa toho, aké je rozloženie kancelárie a kancelárskych priestorov, si môžete vybrať aj ďalšie kusy kancelárskeho nábytku ako aj pre spoločenskú a konferenčnú miestnosť, či recepciu. Aj keď mnohí pri zariaďovaní práve na recepčnú miestnosť neprikladajú veľký dôraz, je to jedna miestnosť, ktorú si vaši klienti všimnú ako prvú. Váš nábytok v recepčnej miestnosti by mal pôsobiť pohodlne, no profesionálne. Mali by sa tam nachádzať stoličky a menší stolík s informačnými letákmi a časopismi, skrinka alebo vešiak na kabáty. Veľmi príjemne pôsobia aj nejaké kvety v recepčnej miestnosti.

Váš kancelársky nábytok je dôležitý nie len pre vašich zamestnancov, ale aj pre vašich klientov. Vyberte si správne, keďže tento typ nábytku nebudete nakupovať každý mesiac. Kvalitný kancelársky nábytok ovplyvňuje aj váš fyzický stav a môže zvýšiť efektívnosť vašej práce.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply