Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Ak chceme, aby nám veci, ktoré nás obklopujú, dobre a čo najdlhšie slúžili a zároveň si dlho zachovali atraktívny, nepoškodený vzhľad, je potrebné venovať im trocha svojho času, pozornosti a starostlivosti. Správna a pravidelná starostlivosť sa na stave vecí odzrkadlí nielen v každodennom používaní, ale aj v dĺžke ich životnosti a to platí nielen pri autách či drahej elektronike, oblečení alebo šperkoch, ale aj pri interiérovom či záhradnom nábytku. Každý záhradný nábytok má iné nároky na údržbu v závislosti od materiálu, z ktorého je nábytok zhotovený.

záhradný nábytok

Drevený záhradný nábytok potrebuje starostlivosť

Nenáročný záhradný nábytok z drevoplastu a plastu

Záhradný nábytok z plastu si nevyžaduje žiadnu mimoriadnu starostlivosť a dokážete ho vyčistiť handričkou a vodou s pridaním saponátu či čistiacim prostriedkom v podobe tekutého prášku. Plastové stoličky však určite nepatria k tým najkrajším záhradným skvostom a počítajte s tým, že aj pri dobrej starostlivosti sa čas a slnečné žiarenie na ich vzhľade skôr či neskôr podpíšu. Atraktívnejším variantom je záhradný nábytok z drevoplastu, ktorý je takmer bezúdržbový, rovnako ako bežný plast, ale zároveň je svojou vizážou dreva oveľa elegantnejším typom nábytku pre vašu záhradu. Je tiež dobrou voľbou pre všetkých, ktorých od pravého dreveného záhradného nábytku odrádza náročnejšia starostlivosť. Drevoplast sa pre svoje jedinečné vlastnosti používa aj ako nášľapná plocha v okolí bazénov.

Kov, hliník a oceľ na záhrade

Klasický celokovový nábytok vydrží skoro všetko, nevadí mu slnko ani dážď a postačí, ak kov pred začatím letnej sezóny ošetríte antikoróznym prípravkom v spreji. Ak je však kovový záhradný nábytok kombinovaný s drevom, budete sa musieť drevenej časti povenovať trochu častejšie použitím náteru na zvýšenie jeho odolnosti. Hliníkový záhradný nábytok je ľahší a odolný voči korózii aj vďaka spojom z ušľachtilej ocele, ktoré stačí občas dotiahnuť podobne ako pri nábytku z ocele ho môžete čistiť tlakovým čističom či vodou so saponátom a potom nechať dôkladne vyschnúť.

záhradný nábytok

Viete ako natrieť kovový záhradný nábytok?

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply