Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
svietidlá

Záhradné lampióny vždy boli súčasťou záhradného osvetlenia

Tí, čo majú to šťastie a majú pri svojom obydlí väčšiu či menšiu záhradku, určite vedia, že vhodné osvetlenie je dôležité tiež vo vonkajšom prostredí. Vyberať si musíte najmä podľa toho, akú funkciu budú svietidlá spĺňať. Musíte vedieť či osvetlenie bude mať za úlohu najmä vytvárať príjemnú atmosféru, osvetliť celú záhradu v rôznych efektoch alebo bude lemovať chodníky či príjazdovú cestu. V každom prípade si musíte vybrať to najvhodnejšie práve pre vás, ale ako nato?

Aké osvetlenie sa hodí do vonkajších priestorov?

svietidlá

Osvetlite si chodník

V predajniach budete mať množstvo vzorov, farieb a tvarov, z ktorých si budete môcť vyberať, no na rozdiel od svietidiel do obývačky alebo kuchyne, musíte myslieť aj na kvalitný materiál. Mnoho ľudí zabudne, že svietidlá v záhrade sú neustále vystavené nástrahám počasie ako dážď, sneh, zima alebo naopak prílišne teplo. Preto, ak sa chcete vyhnúť „jednosezónovým“ výrobkom, hľadajte a nakupujte produkty vyrábané z materiálov, ako sú hliník, nehrdzavejúca oceľ alebo spevnené syntetické materiály. Ako zdroj svetla sú vhodné opäť raz LED svietidlá.

Prečo sú LED svietidlá najvhodnejšie?

svietidlá

Záhradné osvetlenie by malo byť kvalitné a odolné voči zmenám počasia

Medzi hlavné výhody patrí ich dobrá odolnosť voči počasiu. Bežné žiarovky teploty pod -20°C zvládajú veľmi ťažko, no LED technológia si s takouto teplotou poradí „ľavou zadnou“. To isté platí aj naopak, kým priame slnečné žiarenie môže žiarovky poškodiť, solárne LED svietidlá ešte využijú slnečnú energiu na dobitie a ušetria vám pár drobných.

Navyše okrem praktických výhod, sú LED svietidlá aj moderné a môžete kombinovať medzi bodovými alebo LED pásmi. Sú vyrobené z materiálov ako plast a kov, a ich prevedenie je veľmi kvalitné. Majú označenie IP 44, čo značí stupeň ochrany krytom a konkrétne prvé číslo 4 znamená ochranu pred vniknutím cudzieho telesa väčšieho ako 1 mm. Druhé číslo, tiež 4, znamená ochranu proti striekajúcej vode. Z čoho vyplýva, že ani dážď neublíži tomuto osvetleniu.
Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Tagged:

Leave a Reply