Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Čo si ako prvé v mysli mnohí predstavia pri slove „dom/byt“, je dizajn interiéru a blízkeho exteriéru – teda záhrady. Mnohí si z prvej návštevy u niekoho najviac zapamätajú nábytok a doplnky v domácnosti viac než samotnú konverzáciu s hostiteľmi. Práve preto si všetci veľmi zakladáme na vzhľade interiéru, aby všetko ladilo a bolo pekne upravené a usporiadané. V lete nám rovnako záleží aj na záhradnom nábytku ako aj na tom doma.

Nábytok je navrhovaný v rôznych štýloch, farbách a materiáloch, preto sa výber nábytku zdá niekedy dosť náročný. Vieme aké kúsky nábytku sa nám páčia jednotlivo, do dokopy to spolu vyzerá ako jeden veľký chaos. Vtedy potrebujeme rady napr. od dizajnérov z interiérového štúdia. To však môže byť dosť finančne nákladné. Preto vám ponúkam zopár tipov, ako si najlepšie vybrať nábytok domov aj do záhrady.

Nábytok

Moderný dizajnový nábytok

Kontrast

Ak sa vám páči jednoduchosť a čisté línie, no hľadáte inšpiráciu ako priestor trošku oživiť, zahrňte do vášho dizajnu rôzne doplnky vo výrazných farbách – a hlavne kontrastných. Hoci pridáte len doplnky, budete mať zrazu pocit, ako by ste boli v novom byte/dome.

Z mála – veľa

V malometrážnych bytoch sa snažte využiť každý voľný priestor. Zbytočne sa netrápte myšlienkami, ako veľmi by ste chceli nejakú úžasnú vysnívanú sedačku, ale nezmestí sa k vám domov a teda radšej tam nebudete mať nič, keď nie tú jedinú…, alebo si ju predsa len kúpite aj keby ste v byte nič iné nemali mať, a podobne. Je dôležité pracovať s priestorom, ktorý máte k dispozícii. Najlepším riešením je kontaktovať dizajnérov v interiérovom štúdiu, aby vám navrhli nábytok na mieru. Ak im aj vysvetlíte vaše predstavy, štýl, niečo o sebe, návrh bude jedinečný a budete mať z neho lepší pocit, ako z „vysnívanej sedačky“.

Nábytok so sklom

V interiéri je dobré zakomponovať sklo (okrem okien samozrejme). Drevený nábytok kombinovaný so sklom dodáva interiéru špeciálny nádych pôvabu. Tento druh nábytku sa hodí k všetkým materiálom a štýlom, nehovoriac o tom, že vám to dáva krásny pocit pokoja.

Nezanedbajte dizajn pre dom a záhradu ako celok. Každý kus nábytku by mal pasovať k architektúre a celkovému vzhľadu interiéru aj exteriéru domu. Neumiestňujte napríklad tradičný vyrezávaný stolík z dubového dreva do miestnosti v kubistickom štýle.

Nábytok

Nábytok s modernou kombináciou dreva a skla

Záhrada alebo dvor

Záhradný nábytok by mal byť vode odolný a trvácny. Myslite aj na slnečné počasie, nie len chladné a upršané – aj silné slnečné lúče môžu zničiť záhradný nábytok. Optimálny je samozrejme drevený záhradný nábytok, no o drevo je potrebné sa starať a z času na čas ho natrieť lakom alebo rôznymi ošetrujúcimi nátermi na drevo. Do záhrady môžete zakomponovať aj doplnky ako pítko pre vtáky, fontánky, záhradné ozdoby ako muchotrávky, a podobne.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Tagged:

Leave a Reply