Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Ako si vybrať tu správnu veľkosť košele, aby nám dobre sedela a aby sme sa v nej cítili celý deň príjemne a pohodlne aj počas cestovania v aute? Veľmi jednoduchá otázka, ale pozrite sa okolo seba a možno aj na seba do zrkadla. Väčšina mužov nosí košele o jedno až dve čísla väčšie. Príliš voľná pánska košeľa je jednak nepohodlná a navyše v nej vyzeráme podstatne menej profesionálne. S kúpou novej košele do nášho šatníka by sme sa nemali príliš ponáhľať. Pánska košeľa by mali byť zosúladená aj s ďalšími pánskymi módnym doplnkami, ako sú topánky, kravata, opasok a o saku či obleku už ani nehovoriac.

pánska košeľa

Pánska košeľa, ktorá je sedí

Akú veľkosť goliera?

Vnútorná strana goliera prilieha ku krku po celom jeho obvode. Voľnosť goliera určíme tak, že pod golier zasunieme dva prsty. Tesné goliere máme tendenciu nezapínať na posledný gombík, aby sme mohli vôbec dýchať. V kombinácii s kravatou to vyzerá veľmi nedbalo. Pánske košele na tele vyzerajú modernejšie a elegantnejšie keď tesne priliehajú a obopínajú trup aj paže. Gombíky možno jednoducho dopnúť. Léga zvisle splýva v osi trupu.

pánska košeľa

Viete podľa čoho si vyberiete správne?

Aká je asi správna dĺžka pánskej košele?

Pri upažení voľne pri tele končí manžeta košele na koreni palca. Z pod rukáve saka vyčnieva manžeta asi jeden centimeter. Manžeta pánskej košele by mala byť len tak široká, aby jemne obopínala náramkové hodinky. Odporúčaná dĺžka košele je taká, že si v rozkroku spojíte predný a zadný diel. Rozmery košieľ v obchodoch sú väčšinou uvádzané obvodom goliera v centimetroch. Obvod goliera sa meria na vnútornej strane od dierky ku gombíkom. Ostatné rozmery buď nie sú uvedené, alebo nám príliš nepovedia. Kto z vás pozná obvod hrudníka a pása? Výber košele niekedy môžeme ovplyvniť voľbou strihu košele. Priliehavý slim fit strih a voľný regular strih patrí k štandardným voľbám pri výbere pánskych košieľ.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply