Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Obliecť sa tak, aby ste vyzerali a cítili sa čo najlepšie je všetko o zameraní sa na všetko pozitívne. Každá žena má na sebe niečo, čo by rada zmenila, no vybrať si správne dámske šaty je skvelou a lacnou možnosťou a perfektnou príležitosťou, ako sa tešiť a oslavovať telo, v ktorom ste. Je na čase skartovať vymyslené predstavy ideálnej postavy a pracovať s tým, čo máte v tomto momente a s tým, s čím ste sa narodili.

Existujú dva mýty o ľudskom tele: jeden je, že neexistuje dokonalá konfekčná veľkosť a druhý, že neexistuje dokonalé telo. Mnohé ženy o tomto nevedia a bojujú celý život s porovnávaním, závisťou a žiarlivosťou. Podstatné je akceptovať to, aká ste, schovať nedostatky a zvýrazniť prednosti. A to dokážu jednoduché dámske šaty a vhodne zvolené štýlové oblečenie.

dámske šaty

Správne dámske šaty = dokonalá postava

Ako sa majú obliekať 3 najčastejšie typy postáv?

Dámske šaty pre plné boky a stehná

U žien v tvare hrušky, teda s plnými bokmi a stehnami by dámske šaty nemali byť kratšie ako 2,5 až 4 cm nad kolenami. Dobre vyzerajú sukne a dámske šaty A-čkového strihu, no nie nariasené. Typ postavy „hruška“ je ten, keď dole nosíte väčšiu konfekčnú veľkosť, než na vrchu postavy. Pre rovnováhu pridajte opticky objem k vrchnej časti tela. A to napr. tak, že si zvolíte top s horizontálnymi pruhmi, s jasnými až odvážnymi farbami; a pri spodnej časti voľte odevy v tmavších farbách bez vzorov. Ženy s takouto postavou by tiež mali nosiť topánky na vysokých podpätkoch čo najviac.

Silnejší pás

Ak máte typ postavy jablka, vašou úlohou pri výbere dámskych šiat, bude odpútať pozornosť od pásu. Vyberte si šaty s tenkým opaskom. Vyhýbať by ste sa mali hrubým opaskom a to v každej situácii. Zvážte zdôraznenie ramien. Vytvorte ilúziu, že je telo širšie v tejto oblasti. Všetko pod ramenami sa tak bude javiť menšie a užšie. Aby sa zminimalizovali širšie ramená, dámske šaty bez rukávov by mali byť zakázané.

dámske šaty

Poznať svoju postavu pomôže k výberu správnych šiat

Malé poprsie

Ak ste neboli obdarené plnými krivkami v hrudnej oblasti, vyhýbajte sa hlbokým prehĺbeným výstrihom šiat. Pre vás sú práve vhodné veľké goliere na dámskych šatách, volániky, rôzne flitre v tejto oblasti a rôzne iné ozdoby, ktoré pridávajú optický objem. Taktiež sú populárne veľké vrstvené náhrdelníky.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply