Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán do článku.

Ste v situácii, kedy uvažujete o kúpe ďalšieho potrebného opasku, ktorý doplní váš každodenný šatník? Pri výbere tak dámskeho ako aj pánskeho opasku  je dôležité si vopred ujasniť, k čomu a k akej príležitosti ho budete používať. Každý typ sa hodí k inému oblečeniu a príležitosti. Pri výbere opasku sú dôležité dva rozmery. A to šírka opasku a jeho dĺžka. Šírku pánskeho opasku určuje šírka pútok na nohaviciach a jeho dĺžku obvod nášho pásu. Obvod pásu sa meria v miestach, kam siaha  oblečenie, ku ktorému budete opasok nosiť. Pri výbere je tiež dôležitý použitý materiál a jeho farba. Veľmi často sa odporúča voliť farbu opasku podľa farby topánok, ktoré budete mať na sebe súčasne s opaskom.

pánsky opasok

Pánsky opasok nie je len praktickou záležitosťou, ale aj módnym doplnkom

Ako si vybrať správny kožený pánsky opasok?

V nedávnej minulosti sa opasok  objavoval predovšetkým ako súčasť rôznych pánskych uniforiem. Ich poslanie bolo jasné – napomáhali tomu, aby nohavice držali na svojom mieste a nespadli neočakávane a nevhodne na zem. V dnešnej dobe je kožený opasok predovšetkým módny doplnok, bez ktorého sa pri formálnom oblečení len málokedy zaobídete. Neodmysliteľne patrí k obleku a vďaka svojim variáciám má uplatnenie aj vo voľnočasovej dámskej aj pánskej móde. Kožený opasok by mal byť súčasťou každého šatníka. Pravda, občas sa ako módny doplnok hodí opasok látkový  alebo textilný, ale bez klasického koženého opasku  sa nezaobíde žiadny pánsky oblek či väčšina dámskych outfitov.

pánsky opasok

Pánsky opasok by ste mali farebne zladiť s outfitom

Čo ešte ďalej rozhoduje o výbere pánskeho opasku?

Pre mnohých mužov je podstatná  spona, ktorá je  buď  otvorená alebo plná, kedy  upnutie opasku je skryté pod ozdobnou “doštičkou”. Najčastejšie muži nosia opasky s jednoduchými a decentnými sponami, ktoré  celkový vzhľad muža skôr podčiarkujú než aby priťahovali hlavnú pozornosť. Šírka opasku pre pánskej obleky sa pohybuje do necelých piatich cm. A čo jeho farba? V pánskej móde panuje jednoduché pravidlo –  farba pánskeho opasku by mala byť vždy identická s farbou jeho obuvi.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán do článku.

Leave a Reply