Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Je jedno či ide o veľký či malý byt, alebo dokonca garsónku – každý obytný priestor si zariaďujeme tak, aby bol útulný a aby sme sa v ňom cítili bezpečne, spokojne a šťastne. Je to také naše „hniezdo“, kam sa stále veľmi radi vraciame. Okrem útulnosti však hľadíme na to, aby náš byt bol moderný, štýlový a niečím zaujímavý. Každý sa snaží preniesť do svojho bytu niečo zo seba – pocit, vkus, či obľúbené predmety. Ako teda zariadiť moderný byt, aby spĺňal všetky naše požiadavky?

moderný byt

Moderný byt – čierno-biela kombinácia je mimoriadne trendy v tomto čase

Moderný byt podľa katalógu

Mnohí nemajú konkrétnu predstavu alebo si nevedia dať rady s kombinovaním niektorých prvkov do bytu. Preto siahnu po nápadoch z časopisov. Je množstvo zaujímavých katalógov alebo e-magazínov o bývaní, kde môžete moderný byt doslova skopírovať alebo sa len inšpirovať niektorými prvkami. Ak sa rozhodnete vyčariť presnú kópiu nejakého bytu z katalógu, priestor a rozmery miestností by mali byť rovnaké ako vidieť v časopise. Ďalej je dôležité uvedomiť si, že niektorý nábytok a doplnky sa vám môžu ťažšie zháňať, pretože sú v časopise len ukážkové čo znamená, že nie sú predajné. Prípadne sú to dizajnérske kúsky, ktorých cena je niekedy aj 5-číselná. Ak sa rozhodnete pre kompletnú rekonštrukciu bytu, niektoré rozmery či návrhy môžete ľahšie prispôsobiť vášmu vysnívanému bytu.

moderný byt

Moderné bývanie v malom

Ako si zariadiť malý byt moderne

Malé byty majú obmedzené možnosti v mnohých hľadiskách, no napriek tomu sa dajú zariadiť moderne. Moderný byt v malých rozmeroch by mal byť hlavne svetlý a nezaprataný. Moderný byt predstavuje minimalizmus, neutrálne farby na stenách a zaujímavé farebne kontrastné doplnky. Veľmi štýlové je zariadiť si byt inšpirovaný štýlom retro a taktiež medzi moderný sa radí aj škandinávsky štýl interiéru. Svietidlá sú mimoriadne dôležitými doplnkami v domácnosti a taktiež skvelými predmetmi na upozornenie. Okrem ich základného účelu – poskytovania svetla, dobré osvetlenie môže miestnosť opticky zväčšiť, môže upozorniť na zaujímavý obraz či fotografie. Ak sa rozhodnete pre netypickú lampu, môže tiež slúžiť ako dokonalý dekoratívny doplnok v miestnosti. Aj Vďaka tomu môže váš moderný byt vyzerať skutočne trendy a zaujímavo.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply