Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
osviežovače vzduchu

Vonné látky sa používajú už niekoľko storočí

Vonné látky sa používajú na osvieženie vzduchu a maskovanie pachov už od staroveku. Napríklad starí Egypťania boli známi použitím pižma a iných prírodných materiálov, aby prevoňali svoje hrobky. Prvé moderné osviežovače vzduchu boli však predstavené až v roku 1948. Tento produkt, používal technológiou na vypúšťanie insekticídov, vytvorenú pre armádu. V malom kontajnery bolo pod tlakom obsiahnuté 1% hmotnostného parfumu, 24% alkoholu alebo iného rozpúšťadla a 75% chlórovanej hnacej látky (CFC). Tento systém bol schopný vyprodukovať jemnú voňavú hmlu, ktorá zostala vo vzduchu po dlhú dobu. Tento typ výrobku sa stal veľmi obľúbeným a tržby rástli geometricky.

Na začiatku roku 1950, mnoho firiem začalo pridávať do zmesi chemikáliu, ktorá zabraňovala rozvinutiu nepríjemných pachov. Jednalo sa o chemikálie, ktoré dokázali nepríjemné pachy skutočne neutralizovať, na rozdiel od obyčajného maskovania vôňou. Osviežovače vzduchu sa v tom čase už používali v rôznych budovách a účinne dokázali znižovať rad nepríjemných pachov ako je cigaretový dym, moč, pachy stolice a amínové pachy typické pre ryby.

Obavy o ozónovú vrstvu

osviežovače vzduchu - vonné sviečky

Ozviežovače vzduchu v podobe vonných sviečok sú veľmi populárne

Počas nasledujúcich 25 rokov, sa aerosólové osviežovače vzduchu upravovali tak, aby sa zlepšil výkon a znížili náklady na výrobné formule. Okolo roku 1970 klesol záujem o tlakované aerosolové osviežovače kvôli obavám z ničenia ozónovej vrstvy. V roku 1990 sa stali populárnymi vonné sviečky a to viedlo k spusteniu celého radu nových produktov. Napríklad spoločnosť Kalibo Enterprises vyrobila zmes, ktorá obsahovala zmes suchých korenín a bylín a používala batériou poháňaný ventilátor, aby rozprúdil vôňu po celej miestnosti v domácnosti.

Dnešné osviežovače vzduchu

osviezovace-vzduchu-lumax

Plug-in osviežovače

 Jedným z najviac inovatívnych a do dnes najpopulárnejším výrobkom je Glade Plug-In. Tieto osviežovače vzduchu, vyrábané firmou Johnson, používajú teplo generované elektrickým napojením, na šírenie vône do vzduchu. Osviežovač sa skladá z malej plastovej misky obsahujúcej gélovitý koncentrát vône a elektrického zariadenia. Moderné osviežovače vzduchu, ktoré môžete kúpiť aj v rôznych eshopoch, majú v sebe zabudovaný časovač, takže sa spínajú len v určitých intervaloch a miestnosť nie je prevoňaná príliš. Zásobníky je možné vymieňať a tak môžete mať doma každý deň inú vôňu.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply