Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Rekreačné strelectvo je o udržaní správnej formy a rozvíjaní návykov, ktoré zaistia vašu stabilitu a presnosť. Prečítajte si ako môžete zlepšiť svoje presné namierenie a cielenie vzduchovky pre úspešné zasiahnutie cieľu zakaždým.

Stabilné držanie vzduchovky v stojacej polohe

vzduchovky

Správny postoj pri streľbe zo vzduchovky

  • Sústreďte sa na stabilnú pozíciu celého tela. V armáde sa vojaci učia držať zbrane natoľko stabilne, aby sa nepohli aj keď na ne kladivo padne.
  • Zároveň je potrebné mať stabilné ruky. Poloha rúk by mala byť v pokoji no ustálená a pevná. Oprite koniec vzduchovky o vašu hruď/rameno (nie vaše podpazušie či kľúčnu kosť). Uchopte rukoväť vzduchovky rukou, ktorou budete strieľať. Udržujte lakte dole a pri tele (samozrejme závistí to aj od polohy, v ktorej budete so vzduchovky strieľať). Všetky pozície však vyžadujú držanie vzduchovky tak, aby lakte ostali pod vzduchovkou na podporu jej hmotnosti.
  • Uvoľnite krk a uvoľnite tvár – toto zabezpečí, že váš pohľad sa zarovná prirodzene a tak nemusíte používať periférne videnie, aby ste zamerali pohľadom na cieľ.
  • Uvoľnite svoje telo – správna technika držania tela je taká, že by ste mali stáť pevne a zároveň uvoľnene bez napätia s pokojným dýchacím rytmom. Ak budete napínať vaše svaly na držanie vzduchovky, rýchlo sa unavíte a vaša presnosť sa bude kolísať.

Streľba so vzduchovky s presnosťou

  • Skontrolujte zameraný cieľ. Ak ste splnili správne držanie tela, zameranie na cieľ by malo byť relatívne jednoduché bez vynaloženého vysokého úsilia.
  • Vyrovnajte mieridlá na vzduchovke. Nasmerujte svoju pozornosť na zameranie oka s rovinou mieridla.
  • Skontrolujte, či máte správne zameranú strelu, skontrolujte clonu a cieľ.
  • Kontrolujte a ovládajte svoje dýchanie po celú dobu. Streľba je zručnosť milimetrov a po pár streľbách si všimnete sami, ako veľmi váš dych ovplyvňuje presnosť streľby so vzduchovky.
vzduchovky

Presnosť môže zvýšiť puškohľad

  • A teraz môžete stlačiť spúšť. Všetka vaša príprava na tento jediný úkon sa ukáže vo výsledku a po niekoľkých streľbách bude pre vás tento postoj úplne prirodzený. Rovnako ako pri iných športoch, napr. golf alebo basketbal, správny postoj, umiestnenie a vyváženie musí vytrvať až do konca. Ak zdvihnete zrak príliš skoro zo zvedavosti, či ste zasiahli cieľ, je to najlepší spôsob, ako ho minúť.
  • Po streľbe je dôležité vytrvať v rovnakej polohe niekoľko nádychov a až potom skontrolovať váš zásah, alebo streliť znovu.

 

 

 

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Leave a Reply