Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Komody sú skvelým pomocníkom všade tam, kde potrebujete úložný priestor. Skrývajú v sebe všetky výhody skríň, no sú menšie, skladnejšie a máte v nich omnoho lepší prehľad. Komody sú dobre riešené, pokiaľ ide o členenie vnútorného priestoru. Majú množstvo zásuviek a oddelení, vďaka ktorým sa komody stávajú našimi najlepšími bytovými pomocníkmi. Existuje hneď niekoľko možností využitia tohto nábytku. Svoju komodu môžete mať v kuchyni, v obývačke, v spálni ale aj v kúpeľni. V našom článku sme sa zamerali na kuchynské komody.

komoda

Komoda na kolieskach je v kuchyni mimoriadne praktická

Nekonečné možnosti využitia

Kuchynské komody sú skvelým úložným priestorom na príbory, taniere, nádoby s múkou a iné prísady, ktoré potrebujete mať zakaždým po ruke. Väčšie množstvo šuflíkov vám značne varenie uľahčí, pretože hneď viete, kde čo máte. Okrem zásuviek majú niektoré komody aj dvierka, za ktorými sa skrýva najspodnejšia a najväčšia polica, na ktorú môžete postaviť aj fľaše či iné vysoké predmety. Komody do kuchyne môžu krásne ladiť s ostatným nábytkom. Na výber máte veľa farieb a všakovakých dizajnových prevedení, od rôznych druhov dreva, cez bielu a čiernu farbu až po farebnejšie druhy. Svoj výber vždy porovnávajte so štýlom kuchyne. Komody tak dokonale zapadnú do vášho príbytku a dobre doplnia dizajn danej miestnosti.

komoda

Veľká kuchyňa vo vidieckom dome si môže dopriať aj takúto komodu v kuchyni

Patchwork a iné druhy majstrovania

Ak máte v sebe umeleckého ducha, každý kus nábytku sa dá dodatočne upraviť a skrášliť. Obľúbenou technikou je patchwork, pri ktorej oblepíte nábytok rôznymi servítkami či tapetami. Na drevený kus nábytku tiež môžete maľovať alebo natierať farbu štetcom, pričom dostanete krásny a jedinečný kreatívny efekt, ktorý celej miestnosti dodá jedinečnosť. Fantázií sa medze nekladú, veď koniec koncov jeden zvláštny a originálny kus nábytku v rohu miestnosti, na seba prenesie často celú pozornosť. Prečo by aj vaša komoda nemohla byť týmto originálom?

Praktické riešenia pre všetky komody

Okrem príborov a tanierov do takejto komody schováte aj nádoby na korenie. Osobitý nádych vytvoríte vtedy, ak na koreničky nalepíte menovky s ľudovým motívom. Zvoliť však môžete aj iný motív, napríklad levanduľu či iné rastliny. Ďalším typom pre všetky šikovné ruky, je oblepiť aj vnútorný priestor rôznymi motívmi. Tapety či potravinové fólie urobia z vašej komody krásny a štýlový kúsok. Pri pohľade na ňu si vždy spomeniete na to, ako ste ju s vašimi blízkymi pomáhali spoločne vyzdobiť.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Leave a Reply